Булдожер CATERPILLAR D7G

PDF
Цена:
на барање
Контактирајте го продавачот
Марка CATERPILLAR
Модел D7G
Тип булдожер
Година на производство 2006
Локација Кина Shanghai
Датум на објавување мај 22, 2020
Autoline ID ZA22115
PDF
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации: Англиски
Used Caterpillar Crawler Bulldozer D7G
original japan machine
making year:2006
3 tine ripper
blade
closed cabin with A/C
operating weight:20230kg
blade width:3660mm
strong engine and hdyraulic system
track chain and track shoes in very good condition
favorable price
location shanghai china

Contact :
Mob/whatsapp :0086 137 6134 5371
wechat:shxiang1985
Совети за купување
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност
Слични огласи