Багер на тркала CATERPILLAR M 316D

PDF
54.500 €
Нето цена
≈ 61.010 US$
65.945 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка CATERPILLAR
Модел M 316D
Тип багер на тркала
Година на производство 03/2008
Прва регистрација 2008-03
Работни часови 7724 м/ч
Нето тежина 17150 кг
Локација Латвија Krimūnas
Датум на објавување мај 29, 2020
Каталошки број на продавачот 2
PDF
Каросерија
Кутија за алат
Мотор
Сила 123 kW (167 кс)
Оски
Состојба на гумите 20 %
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Патен компјутер
Контрола на клима
Пневматски седишта
Греач за седишта
Авто радио
Дополнителна опрема
Централно подмачкување
Лопата
Хидраулика за хидрочекан
Хидраулика за грајфер
Систем за брза замена
Состојба
Состојба половни
Прво лакирање
Оригинална боја
Опис
VIN CATM316DLW6A00637
Боја жолт
Дополнителни информации: Англиски
CAT M316D - year of production 2008, working hours 7700 hrs, operating weight 17100 kg, power 167 HP (118 kW), digging reach of 8,9 m, depth digging 5,37 m, blade, support, very good condition.

Price 57 000 EUR net.
Совети за купување
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност
Контакти на продавачот
Испрати порака
captcha
Слични огласи