Багер гасеничар VOLVO ECR145EL

PDF
129.600 €
1.349.000 SEK
Контактирајте го продавачот
Марка VOLVO
Модел ECR145EL
Тип багер гасеничар
Година на производство 2017
Работни часови 1477 м/ч
Нето тежина 16677 кг
Локација Шведска Dalarna
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот S1172
PDF
Мотор
Сила 89 kW (121.08 кс)
Кабина
Авто греач Webasto
Дополнителна опрема
Опрема за гасеничар
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации: Англиски
Hours 1477
Please provide reference number upon request: 1172
Approved until October 2020
about 1477 hours
Steelwrist X18 rotor tilt with grip
S60 over/under
Cleaning bucket
Narrow bucket
Plug-controlled rotortilt
Extra hydraulics
89 kw
16 677 kg
Good undercarrige
700 mm tracks
Width 270 cm
Centralgrease
Rear view camera
Radio / CD
Climate A / C
The machine is in very good condition
Few hours
Ready for immediate delivery
Совети за купување
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи