Багер гасеничар CASE CX80

PDF
Цена:
преговара
Контактирајте го продавачот
Марка CASE
Модел CX80
Тип багер гасеничар
Година на производство 2008
Работни часови 5637 м/ч
Нето тежина 9200 кг
Локација Австрија Haid
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот DC0800488
PDF
Мотор
Марка Isuzu
Број на цилиндри 4
Кабина
Авто греач
Потребна ви е испорака? Пресметајте ја цената на достава до вашата земја
Состојба
Состојба половни
Опис
Боја портокалов
Дополнителни информации: Англиски
price: on request
engine model: 39,1 kW, 4 Zyl. ISUZU
net weight: 9.2
Dozer-Blade
Cab
LC Undercarriage
Mech. Quickcoupler
Hydraulic Lines
Hammer- and Grapplelines
Bucket approx. 30 cm
Bucket approx. 60 cm
Bucket approx. 80 cm
good conditio...-> show all details
Совети за купување
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност
Слични огласи