Приколки HÜFFERMANN од Германија

Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Носивост Зафатнина

Приколки HÜFFERMANN од Германија: 27 огласа

приколка за превоз на контејнери HÜFFERMANN HSA 1870 Abrollanhänger
4
преговара
Приколка за превоз на контејнери
Година 2006-6 Носивост 14947 кг Зафатнина
Германија, Lübbecke
приколка за превоз на контејнери HÜFFERMANN 2-achs Abrollanhänger / HAR 18.70 LS
5
€ 5.900 USD ≈ US$ 6.575
Приколка за превоз на контејнери
Суспензија пружина/пневматски
Година 2002-09 Носивост 14168 кг Зафатнина
Германија, Wildeshausen
PRO
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Видете ја понудата
приколка за превоз на контејнери HÜFFERMANN HAR1870-55-265LS-Euro 2000
8
аукција € 3.000 USD ≈ US$ 3.343
Приколка за превоз на контејнери
Година 2005-10 Носивост Зафатнина
Германија, Hannover
приколка за превоз на контејнери HÜFFERMANN HMA 2420 Absetzcontainer für 2 x Container
10
€ 7.900 USD ≈ US$ 8.804
Приколка за превоз на контејнери
Суспензија пневматски/пневматски
Година 1999-02 Носивост 19180 кг Зафатнина
Германија, Bovenden
приколка за превоз на контејнери HÜFFERMANN Muldenanhänger / HMA 18.20 LS
5
€ 7.500 USD ≈ US$ 8.358
Приколка за превоз на контејнери
Суспензија пневматски/пневматски
Година 2005-05 Носивост 15038 кг Зафатнина
Германија, Wildeshausen
приколка за превоз на контејнери HÜFFERMANN HSA 18.70 LS / BPW / Scheibenbremse/ Tüv
15
€ 8.500 USD ≈ US$ 9.472
Приколка за превоз на контејнери
Суспензија пневматски/пневматски
Година 2006-07 Носивост 14510 кг Зафатнина
Германија, Fließem
приколка за превоз на контејнери HÜFFERMANN  2-achs Muldenanhänger / HMA 20.20 L
6
€ 7.900 USD ≈ US$ 8.804
Приколка за превоз на контејнери
Суспензија пневматски/пневматски
Година 2007-07 Носивост 13972 кг Зафатнина
Германија, Wildeshausen
приколка за превоз на контејнери HÜFFERMANN 2-achs Schlittenanhänger / HSA 18.70 L / 20" See
5
€ 3.900 USD ≈ US$ 4.346
Приколка за превоз на контејнери
Суспензија пневматски/пневматски
Година 2000-07 Носивост 14322 кг Зафатнина
Германија, Wildeshausen
приколка за превоз на контејнери HÜFFERMANN Gergen Jung T2MA 24L, Absetzanhänger, luftgefedert
15
€ 8.800 USD ≈ US$ 9.807
Приколка за превоз на контејнери
Суспензија пневматски/пневматски
Година 2005-11 Носивост 19140 кг Зафатнина
Германија, Bakum
приколка за превоз на контејнери HÜFFERMANN 2-achs Schlittenanhänger / HSA 18.70 P
5
€ 2.900 USD ≈ US$ 3.232
Приколка за превоз на контејнери
Година 1998-09 Носивост 14720 кг Зафатнина
Германија, Wildeshausen
приколка за превоз на контејнери HÜFFERMANN HSA 18.70 Schlittenabroller
12
€ 3.900 USD ≈ US$ 4.346
Приколка за превоз на контејнери
Суспензија пневматски/пневматски
Година 2000-01 Носивост 14440 кг Зафатнина
Германија, Bovenden
приколка за превоз на контејнери HÜFFERMANN SKELMSK Lift, Frontbeladung Absetz, 5-12cbm Containe
15
€ 13.800 USD ≈ US$ 15.379
Приколка за превоз на контејнери
Суспензија пневматски/пневматски
Година 2011-04 Носивост 19000 кг Зафатнина
Германија, Bakum
приколка за превоз на контејнери HÜFFERMANN Meusel MCHLW 18/62/2, LUFT, guter Zustand
15
€ 3.300 USD ≈ US$ 3.678
Приколка за превоз на контејнери
Суспензија пневматски/пневматски
Година 1995-07 Носивост 14450 кг Зафатнина
Германија, Bakum
приколка за превоз на контејнери HÜFFERMANN HTS 1877 / Schlitten
13
€ 7.900 USD ≈ US$ 8.804
Приколка за превоз на контејнери
Суспензија пневматски/пневматски
Година 2008-02 Носивост Зафатнина
Германија, Fließem
приколка за превоз на контејнери HÜFFERMANN HSA 18.70
7
€ 5.900 USD ≈ US$ 6.575
Приколка за превоз на контејнери
Суспензија пневматски/пневматски
Година 2000-12 Носивост 14570 кг Зафатнина
Германија, Bovenden
Омилени : 0 Споредба : 0