Патнички автмобили FORD

Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила

Патнички автмобили FORD: 18 огласа

патнички автмобил FORD Escort 1.1 GL
13
€ 6.750 USD ≈ US$ 7.522
Број на врати 5
Година 1980-07 Километража 65850 км Сила 46.23 кс
Чехија, Kněžmost
патнички автмобил FORD GRAND  C-MAX 2.0/103 kW
28
€ 10.720 CZK USD CZK 275.000 ≈ US$ 11.944
Број на врати 4/5
Година 2012 Километража 66176 км Сила 140 кс
Чехија, Chrudim
патнички автмобил FORD 2009 Ford C-MAX 2.0 TDCi Titanium Car
31
аукција € 900 USD ≈ US$ 1.003
Година 2009 Километража 387244 м/ч Сила 135 кс
Холандија, Leende
патнички автмобил FORD Mondeo Turnier 2.0 TDCi Titanium Turnier - KLIMA
15
€ 6.218,49 USD ≈ US$ 6.930
Евро Euro 5 Број на врати 4/5
Година 2014-06 Километража 182073 км Сила 140 кс
Германија, Rohrbach b. Landau
патнички автмобил FORD Kuga 2.0 TDCi CLIMA, ELEKTRISCH SCHUIFDAK
17
€ 11.650 USD ≈ US$ 12.983
Година 2010-04-30 Километража 86000 км Сила
Холандија, Lienden
патнички автмобил FORD 1929 Model A
6
€ 22.500 USD ≈ US$ 25.074
Број на врати 4
Година 1929-01-01 Километража 1 км Сила
Холандија, LA Breda
патнички автмобил FORD C-MAX 1,6 DTCI 79 KW
9
преговара
Година 2004 Километража 367700 км Сила
Данска, Galten
патнички автмобил FORD Fusion Ambiente 1.4TDCI VAN *1750€ *
13
€ 1.400 USD ≈ US$ 1.560
Година 2009-07 Километража 250000 км Сила 67.98 кс
Данска, Sorø
патнички автмобил FORD Fiesta
23
аукција € 125 USD ≈ US$ 139
Број на врати 5
Година 2001-01-28 Километража 103908 км Сила
Белгија
патнички автмобил FORD S-MAX 1,8 TDCi 125 Trend
9
€ 4.999 USD ≈ US$ 5.571
Година 2007-01 Километража 301000 км Сила 125 кс
Данска, Esbjerg N
патнички автмобил FORD C-MAX 1,6 Ambiente
9
€ 2.999 USD ≈ US$ 3.342
Година 2008-08 Километража 366000 км Сила 101 кс
Данска, Esbjerg N
патнички автмобил FORD C-MAX 2,0 TDCi Titanium Van
8
€ 1.749 USD ≈ US$ 1.949
Година 2008-01 Километража 342000 км Сила 136 кс
Данска, Esbjerg N
патнички автмобил FORD GT40 Replika RHD Rechtslenker GTD Ford GT40 Repl
15
€ 133.700 USD ≈ US$ 148.995
Година 1990-06 Километража 1215 км Сила 277 кс
Германија, Bovenden
патнички автмобил FORD MODEL T RUNABOUT
5
€ 16.500 USD ≈ US$ 18.388
Година 1926-01-01 Километража 1 км Сила
Холандија, LA Breda
патнички автмобил FORD Model T OPEN TOURER
4
€ 15.000 USD ≈ US$ 16.716
Година 1924-01-01 Километража 1 км Сила
Холандија, LA Breda
Омилени : 0 Споредба : 0