Багер гасеничар VOLVO EC 250 E NL

PDF
Контактирајте го продавачот
Марка VOLVO
Модел EC 250 E NL
Тип багер гасеничар
Година на производство 2017
Работни часови 4693 м/ч
Вкупна тежина 29020 кг
Локација Австрија Ascendum Niederlassung Budapest
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Autoline ID RN17505
Можно е изнајмување
PDF
Опис
Вкупни димензии 10.29995 м × 2.990088 м × 3.050032 м
Капацитет на лопата 1.58 м³
Мотор
Марка Volvo D8J
Сила 160 kW (218 кс)
Евро Euro 4
Оски
Состојба на гумите 70 %
Дополнителна опрема
Хидрауличен чекан
Лопата
Потребна ви е испорака? Пресметајте ја цената на достава до вашата земја
Состојба
Состојба половни
Опис
VIN 320961
Боја жолт
Дополнителни информации: Германски
Country: Austria
Approved used program: Volvo Approved
Amount of previous owners: 1
Condition level grade (1-5): 4
Production country: Germany
Delivery terms: DAT
Farbe: JA
Preis: On Request
Full service history
CE marked
PREIS AUF ANFRAGE!! komplett mit Monoblock 6m
Löffelstiel 2,97m
Raupenplatten 600mm
Greifer- und Böschungslöffelhydraulik
1 Tieflöffel Renomag 1500mm
Совети за купување
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност
Слични огласи