Филтри -

Мини комбиња RENAULT

Резултати од пребарување: 30 огласа
Прикажи
Претплати се
Филтер

Мини комбиња RENAULT: 30 огласа

Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
мини комбе RENAULT MEGANE SCENIC VOLUME WAGEN export
11
4.500 € USD ≈ 5.002 US$
Евро Euro 5 Седишта 7
Година 2011 Километража 156876 км Сила 131 кс
Белгија, HARCHIES (BERNISSART)
мини комбе RENAULT ESPACE
10
3.800 € USD ≈ 4.224 US$
Година 2007 Километража 209477 км Сила
Шпанија, BENAVENTE -Zamora
Претплатете се да добивате нови огласи од овој оддел
Со кликнувањето тука, ја прифаќате нашата политика на приватност и корисничкиот договор.
мини комбе RENAULT Modus 1.2-16V Expression airco elec pakket cd speler cv metalic
13
3.750 € USD ≈ 4.169 US$
Седишта 5
Година 2008-07-01 Километража 72558 км Сила 75 кс
Холандија, Dronten
мини комбе RENAULT Grand Espace 7 seats
22
аукција 200 € USD ≈ 222,30 US$
Година 2001 Километража 250545 км Сила
Белгија, Mont-Saint-Guibert
мини комбе RENAULT Grand Scénic 1.9 dCi Tech Line
29
аукција 500 € USD ≈ 555,80 US$
Носивост 2195 кг Евро Euro 4 Седишта 7
Година 2006 Километража Сила 130 кс
Холандија, Leende
мини комбе RENAULT Kangoo Maxi
15
цена на барање
Седишта 2
Година 2015 Километража Сила
Полска, Baćkowice
мини комбе RENAULT Grand Espace 3.0 dCi Initiale
17
750 € USD ≈ 833,70 US$
Носивост 800 кг Евро Euro 3 Седишта 6
Година 2005-06-10 Километража 324302 км Сила 177 кс
Холандија, Joure
мини комбе RENAULT Grand Scénic 1.4 TCe Bose | Panoramadak | 7-Persoons
13
4.034 € USD ≈ 4.484 US$
Носивост 682 кг Евро Euro 5 Седишта 7
Година 2011 Километража 252289 км Сила 131 кс
Холандија, Joure
мини комбе RENAULT Scénic 1.5 dCi Expression
14
3.999 € USD ≈ 4.445 US$
Носивост 565 кг Евро Euro 4 Седишта 5
Година 2010 Километража 226031 км Сила 86 кс
Холандија, Joure
мини комбе RENAULT Grand Scénic 2.0 dCi Tech Line 7persoons. | navi | panoramadak
13
1.215 € USD ≈ 1.351 US$
Носивост 700 кг Евро Euro 4 Седишта 7
Година 2008-06-06 Километража 339691 км Сила 150 кс
Холандија, Joure
мини комбе RENAULT Grand Scénic 1.6 dCi Parisiènne
15
4.259 € USD ≈ 4.734 US$
Носивост 675 кг Евро Euro 5 Седишта 5
Година 2012-01-03 Километража 226338 км Сила 131 кс
Холандија, Joure
мини комбе RENAULT Grand Scénic 1.5 dCi Collection
15
4.857 € USD ≈ 5.399 US$
Носивост 753 кг Евро Euro 5 Седишта 5
Година 2013-02-26 Километража 269650 км Сила 111 кс
Холандија, Joure
мини комбе RENAULT Scénic 1.6-16V ELYSEE NIEUWE APK
12
ВИДЕО
850 € USD ≈ 944,90 US$
Носивост 575 кг Евро Euro 3 Седишта 5
Година 2001-01-25 Километража 148556 км Сила 107 кс
Холандија, Mijdrecht
мини комбе RENAULT grand-scenic
19
1.332 € PLN USD 5.900 PLN ≈ 1.481 US$
Година 2010 Километража 198000 км Сила 130 кс
Полска, Klęczany
мини комбе RENAULT Espace 2.0 16V , Expression , Airco
19
950 € USD ≈ 1.056 US$
Седишта 7
Година 2001-06-28 Километража 265033 км Сила 140 кс
Холандија, Susteren
Омилени : 0 Споредба : 0
Резултати од пребарување: 30 огласа
Прикажи
Претплати се