Машини за сеење и садење

Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Длабочина на сеење

Машини за сеење и садење: 2135 огласа

пневматска прецизна сеалка KUHN Planter 3
10
€ 9.500 USD ≈ US$ 10.551
Пневматска прецизна сеалка
Ширина на опфаќање 4.5 м Број на редови 6 Простор помеѓу редови 75 мм
Година 2012 Километража Длабочина на сеење
Словачка, Šurany
пневматска сеалка HORSCH Pronto 6 DC
8
преговара
Пневматска сеалка
Ширина на опфаќање 6 м Простор помеѓу редови 150 мм Капацитет на резервоар 3500 л
Година 2014 Километража 1236 м/ч Длабочина на сеење
Бугарија, Търговище
PRO
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Видете ја понудата
пневматска прецизна сеалка MONOSEM
5
€ 6.000 USD ≈ US$ 6.664
Пневматска прецизна сеалка
Година 2013 Километража Длабочина на сеење
Словачка, Šurany
пневматска сеалка Durmaz
2
€ 2.199 BGN USD BGN 4.300 ≈ US$ 2.442
Пневматска сеалка
Година 2016 Километража Длабочина на сеење
Бугарија, Plovdiv
механичка прецизна сеалка Durmaz
2
€ 2.199 BGN USD BGN 4.300 ≈ US$ 2.442
Механичка прецизна сеалка
Година 2016 Километража Длабочина на сеење
Бугарија, Plovdiv
пневматска прецизна сеалка MATERMACC 3XL
3
€ 44.400 USD ≈ US$ 49.311
Пневматска прецизна сеалка
Број на редови 24 Простор помеѓу редови 700 мм
Година 07/2011 Километража Длабочина на сеење
Бугарија, Вълчедръм
механичка прецизна сеалка HORSCH Pronto 6 DC
7
€ 26.000 USD ≈ US$ 28.876
Механичка прецизна сеалка
Година 06/2007 Километража Длабочина на сеење
Бугарија, София
пневматска сеалка MATERMACC 4230
5
€ 12.500 USD ≈ US$ 13.882
Пневматска сеалка
Број на редови 12 Простор помеѓу редови 700 мм Капацитет на резервоар 70 л Потребна сила на трактор 120 кс
Година 06/2010 Километража Длабочина на сеење
Бугарија, Вълчедръм
пневматска прецизна сеалка ACCORD OPTIMA 6
8
€ 8.500 USD ≈ US$ 9.440
Пневматска прецизна сеалка
Број на редови 6
Година 06/2005 Километража Длабочина на сеење
Бугарија, Yambol
механичка сеалка AMAZONE  AD403- 4M
12
€ 12.290 USD ≈ US$ 13.649
Механичка сеалка
Ширина на опфаќање 4 м
Година 2007 Километража Длабочина на сеење
Бугарија, Yambol
механичка сеалка AMAZONE AD 453
2
€ 4.600 USD ≈ US$ 5.109
Механичка сеалка
Ширина на опфаќање 4.5 м
Година 2008 Километража Длабочина на сеење
Бугарија, Търговище
механичка сеалка VÄDERSTAD Rapid 400 S
3
€ 23.000 USD ≈ US$ 25.544
Механичка сеалка
Ширина на опфаќање 4 м Простор помеѓу редови 125 мм Капацитет на резервоар 2900 л
Година 2009 Километража Длабочина на сеење
Бугарија, Търговище
пневматска сеалка KERNER EROS EA 400
3
€ 25.000 USD ≈ US$ 27.765
Пневматска сеалка
Ширина на опфаќање 4 м Простор помеѓу редови 12 мм Капацитет на резервоар 3700 л
Година 2013 Километража Длабочина на сеење
Бугарија, Търговище
пневматска сеалка CLAYDON Sulky MP
4
€ 12.000 USD ≈ US$ 13.327
Пневматска сеалка
Година 2007 Километража Длабочина на сеење
Бугарија, Търговище
комбинирана сеалка HORSCH Sprinter 6 ST
2
преговара
Комбинирана сеалка
Ширина на опфаќање 6 м Простор помеѓу редови 273 мм Капацитет на резервоар 5000 л
Година 2007 Километража Длабочина на сеење
Бугарија, Търговище
Омилени : 0 Споредба : 0