Комбиња RENAULT

Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила

Комбиња RENAULT: 978 огласа

патничко комбе RENAULT Trafic 2.0 16v
42
аукција € 1.585 SEK USD SEK 17.000 ≈ US$ 1.755
Патничко комбе
Година 2004 Километража 158732 км Сила
Шведска, Karlstad
патнички автмобил RENAULT Clio  Personbil Renault Clio
38
аукција € 1.306 SEK USD SEK 14.000 ≈ US$ 1.445
Патнички автмобил
Година 2010 Километража 73331 км Сила
Шведска, Karlstad
Претплатете се да добивате нови огласи од овој оддел
Со кликнувањето тука, ја прифаќате нашата политика на приватност и корисничкиот договор.
патнички автмобил RENAULT Modus  Personbil
23
аукција € 214,50 SEK USD SEK 2.300 ≈ US$ 237
Патнички автмобил
Година 2008 Километража Сила
Шведска, Karlstad
мал фургон RENAULT Kangoo 1.5 dCi
9
€ 700 USD ≈ US$ 775
Мал фургон
Седишта 5
Година 6/2008 Километража 261873 км Сила 67.98 кс
Словачка, Levice
комбе фургон RENAULT  2.3 dCi 170 L3H2
15
€ 14.583,33 USD ≈ US$ 16.139
Комбе фургон
Евро Euro 6
Година 4/2017 Километража 169644 км Сила
Словачка, Levice
комбе фургон RENAULT  TRAFIC 2,0 dCi
24
€ 4.600 USD ≈ US$ 5.091
Комбе фургон
Евро Euro 5 Зафатнина V=6 м³ Седишта 3
Година 03/2013 Километража 264000 км Сила 100 кс
Словачка, Krásna Ves 2
патничко комбе RENAULT Trafic 2.0 16v Skåp/Buss   Minibuss Renault Trafic 2.0 16v Skåp/
42
аукција € 1.912 SEK USD SEK 20.500 ≈ US$ 2.116
Патничко комбе
Година 2005 Километража 212254 км Сила
Шведска, Karlstad
комбе фургон RENAULT Master FDBGE52,2
53
аукција € 335,70 SEK USD SEK 3.600 ≈ US$ 372
Комбе фургон
Носивост 1370 кг Седишта 2
Година 2001 Километража 245000 км Сила 89.73 кс
Шведска, Svenljunga
мал фургон RENAULT Kango
45
аукција € 1.492 SEK USD SEK 16.000 ≈ US$ 1.651
Мал фургон
Носивост 580 кг
Година 2008 Километража 105256 км Сила 103 кс
Шведска, Karlstad
патничко комбе RENAULT MASTER
11
€ 17.000 USD ≈ US$ 18.814
Патничко комбе
Евро Euro 5 Седишта 20+1
Година 2013-02-03 Километража 350000 км Сила
Турција, EDİRNE
комбе фургон RENAULT Master 2.3  dc i 125
8
€ 7.900 USD ≈ US$ 8.743
Комбе фургон
Носивост 1440 кг
Година 2011-06 Километража 217000 км Сила
Србија, Simanovci
комбе фургон RENAULT dci 125
7
€ 11.500 USD ≈ US$ 12.727
Комбе фургон
Носивост 1233 кг Зафатнина V=12.31 м³
Година 2015-07 Километража 153000 км Сила 125 кс
Хрватска, Zagreb
комбе фургон RENAULT dci 125
7
€ 11.500 USD ≈ US$ 12.727
Комбе фургон
Носивост 1233 кг Зафатнина V=12 м³ Седишта 3
Година 2015-07 Километража 153000 км Сила 125 кс
Хрватска, Zagreb, Lucko
патничко комбе RENAULT RENAULT MASTER T 39DCI 140
9
€ 9.000 USD ≈ US$ 9.960
Патничко комбе
Евро Euro 3 Седишта 17
Година 2005-06-24 Километража 250000 км Сила 140 кс
Швајцарија, Stabio
комбе фургон RENAULT 130
10
€ 13.000 USD ≈ US$ 14.387
Комбе фургон
Носивост 1316 кг Зафатнина V=12.3 м³
Година 2017-06 Километража 135000 км Сила 131 кс
Хрватска, Zagreb, Lucko
Омилени : 0 Споредба : 0