Филтри -

Камиони од Швајцарија

Резултати од пребарување: 198 огласа
Прикажи

198 огласа: Камиони од Швајцарија

Филтер
Сортирање: Датум на објавување ⬊
Датум на објавување ⬊ Датум на објавување ⬈ Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите Километража ⬊ Километража ⬈
цена на барање
Камион со рамна платформа
2010
383000 км
Сила 480 кс (353 kW) Евро Euro 5 Гориво дизел Оскина конфигурација 6x4 Суспензија пружина/пружина
Швајцарија, Othmarsingen
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Камион-шасија
2012
545356 км
Сила 540 кс (397 kW) Евро Euro 5 Гориво дизел Носивост 14550 кг Оскина конфигурација 6x2 Суспензија пневматски/пневматски
Швајцарија, Oberhasli
Контактирајте го продавачот
Marketing agency for truck and trailer dealers Marketing agency for truck and trailer dealers
Marketing agency for truck and trailer dealers
Increase your sales with Google and Facebook ads
Дознај повеќе
цена на барање
Камион фургон
2013
294010 км
Сила 240 кс (176 kW) Евро Euro 6 Гориво дизел Носивост 1500 кг Оскина конфигурација 4x2 Суспензија пружина/пневматски
Швајцарија, Oberhasli
Контактирајте го продавачот
37.900 € Без ДДВ
Камион-ладилник
2017
733000 км
Сила 455 кс (335 kW) Евро Euro 6 Гориво дизел Оскина конфигурација 6x2 Суспензија пневматски/пневматски
Швајцарија, Othmarsingen
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Камион со автоподигнувач на контејнер
2015
178117 км
Сила 240 кс (176 kW) Евро Euro 6 Гориво дизел Носивост 6500 кг Оскина конфигурација 4x2 Суспензија пружина/пневматски
Швајцарија, Oberhasli
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Камион рол кипер
2020
104000 км
Сила 480 кс (353 kW) Евро Euro 6 Гориво дизел Оскина конфигурација 8x4 Суспензија пружина/пружина
Швајцарија, Othmarsingen
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Камион со церада
2017
259500 км
Сила 238 кс (175 kW) Евро Euro 6 Гориво дизел Носивост 4990 кг Зафатнина 44.1 м³ Оскина конфигурација 4x2
Швајцарија, Regensdorf
Контактирајте го продавачот
20.900 € Без ДДВ
Камион-шасија
2016
695000 км
Сила 428 кс (315 kW) Евро Euro 6 Гориво дизел Оскина конфигурација 6x2 Суспензија пневматски/пневматски
Швајцарија, Othmarsingen
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Камион-ладилник
2006
562129 км
Сила 440 кс (323 kW) Евро Euro 5 Гориво дизел Носивост 2000 кг Зафатнина 55.5 м³ Суспензија пневматски/пневматски
Швајцарија, Oberhasli
Контактирајте го продавачот
11.450 € 11.000 CHF
Камион кипер
1988
195380 км
Сила 310 кс (228 kW) Гориво дизел Носивост 8000 кг Оскина конфигурација 4x2 Суспензија пружина/пружина
Швајцарија, Oberhasli
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Камион за сладолед
2010
267427 км
Сила 220 кс (162 kW) Евро Euro 5 Гориво дизел Носивост 1500 кг Оскина конфигурација 4x2 Суспензија пружина/пневматски
Швајцарија, Oberhasli
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Камион рол кипер
2006
730602 км
Сила 460 кс (338 kW) Евро Euro 5 Гориво дизел Носивост 14240 кг Оскина конфигурација 6x2 Суспензија пневматски/пневматски
Швајцарија, Oberhasli
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Камион со автоподигнувач на контејнер
2000
216750 км
Сила 280 кс (206 kW) Евро Euro 3 Гориво дизел Носивост 6240 кг Оскина конфигурација 4x2 Суспензија пружина/пружина
Швајцарија, Oberhasli
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Камион за сладолед
2010
422668 км
Сила 220 кс (162 kW) Евро Euro 5 Гориво дизел Носивост 1500 кг Зафатнина 20.45 м³ Оскина конфигурација 4x2 Суспензија пружина/пневматски
Швајцарија, Oberhasli
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Камион-цистерна за млеко
2006
523136 км
Сила 435 кс (320 kW) Евро Euro 5 Гориво дизел Носивост 23850 кг Оскина конфигурација 6x2 Суспензија пневматски/пневматски
Швајцарија, Oberhasli
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Камион фургон
2018
369500 км
Евро Euro 6 Носивост 4840 кг Зафатнина 46.92 м³ Оскина конфигурација 4x2 Суспензија пневматски/пневматски
Швајцарија, Gansingen
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Камион со автоподигнувач на контејнер
2011
448340 км
Сила 360 кс (265 kW) Евро Euro 5 Гориво дизел Носивост 8100 кг Оскина конфигурација 4x2 Суспензија пневматски/пневматски
Швајцарија, Oberhasli
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Камион-ладилник
2012
659675 км
Сила 460 кс (338 kW) Евро Euro 5 Гориво дизел Носивост 14600 кг Зафатнина 41.27 м³ Оскина конфигурација 6x2 Суспензија пружина/пневматски
Швајцарија, Oberhasli
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Камион рол кипер
2013
679606 км
Сила 480 кс (353 kW) Евро Euro 6 Гориво дизел Носивост 24650 кг Оскина конфигурација 10x4 Суспензија пружина/пневматски
Швајцарија, Oberhasli
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Камион кипер
2014
462463 км
Сила 490 кс (360 kW) Евро Euro 6 Гориво дизел Носивост 23700 кг Оскина конфигурација 10x4 Суспензија пружина/пневматски
Швајцарија, Oberhasli
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Камион со завеса
2004
311531 км
Сила 230 кс (169 kW) Евро Euro 3 Гориво дизел Носивост 1500 кг Оскина конфигурација 4x2 Суспензија пружина/пневматски
Швајцарија, Oberhasli
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Камион рол кипер
2008
342093 км
Сила 370 кс (272 kW) Евро Euro 5 Гориво дизел Носивост 13600 кг Оскина конфигурација 6x2 Суспензија пружина/пневматски
Швајцарија, Oberhasli
Контактирајте го продавачот
17.590 € 16.900 CHF
Камион со автоподигнувач на контејнер
2005
505900 км
Сила 420 кс (309 kW) Евро Euro 6 Носивост 13000 кг Оскина конфигурација 6x4
Швајцарија, Regensdorf
Контактирајте го продавачот
39.900 € Без ДДВ
Камион кипер
2006
322000 км
Сила 411 кс (302 kW) Евро Euro 5 Гориво дизел Оскина конфигурација 6x4
Швајцарија, Othmarsingen
Контактирајте го продавачот
19.900 € Без ДДВ
Камион-шасија
2015
706000 км
Сила 428 кс (315 kW) Евро Euro 6 Гориво дизел Оскина конфигурација 6x2 Суспензија пневматски/пневматски
Швајцарија, Othmarsingen
Контактирајте го продавачот
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Омилени : 0 Споредба : 0
Резултати од пребарување: 198 огласа
Прикажи