Камиони VOLVO FH

Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила

Камиони VOLVO FH: 819 огласа

камион фургон VOLVO FH 6X2 + приколка фургон
75
аукција € 93,26 SEK USD SEK 1.000 ≈ US$ 103
Камион фургон
Носивост 43065 кг Евро Euro 5
Година 2014 Километража 388653 км Сила
Шведска, Karlstad
камион рол кипер VOLVO FH-480 6*2  Lastbil lastväxlare Volvo
34
аукција € 93,26 SEK USD SEK 1.000 ≈ US$ 103
Камион рол кипер
Носивост 17805 кг Евро Euro 3
Година 2007 Километража 88775 км Сила 480 кс
Шведска, Karlstad
Претплатете се да добивате нови огласи од овој оддел
Со кликнувањето тука, ја прифаќате нашата политика на приватност и корисничкиот договор.
камион-контејнер VOLVO FH500 + приколка за превоз на контејнери
5
€ 19.500 USD ≈ US$ 21.581
Камион-контејнер
Носивост 42225 кг Евро Euro 5
Година 04/2012 Километража 600000 км Сила 510 кс
Шведска, Uddevalla
камион завеса VOLVO Närko Link Parator FH 6*2  Lastbil + приколка завеса
60
аукција € 21.500 SEK USD SEK 230.500 ≈ US$ 23.791
Камион завеса
Носивост 46490 кг
Година 2012 Километража 830000 км Сила
Шведска, Karlstad
камион со рамна платформа VOLVO FH12 6X2   Kranbil
81
аукција € 7.088 SEK USD SEK 76.000 ≈ US$ 7.844
Камион со рамна платформа
Носивост 13030 кг Евро Euro 3
Година 2004 Километража Сила 379 кс
Шведска, Karlstad
камион кипер VOLVO FH12  Lastbil 6x2 Rullflaksväxlare, tipp OBS! Utan ba
49
аукција € 3.731 SEK USD SEK 40.000 ≈ US$ 4.129
Камион кипер
Носивост 14430 кг
Година 1997 Километража Сила 420 кс
Шведска, Karlstad
камион завеса VOLVO FH12 500 + приколка завеса
21
€ 34.000 USD ≈ US$ 37.628
Камион завеса
Носивост 24800 кг Евро Euro 5 Зафатнина V=116.4 м³
Година 2013 Километража 790000 км Сила 375 кс
Словачка, Marcelová
камион фургон VOLVO FH 6x2*4 Box (side doors + tail lift) - 11
77
аукција € 5.596 SEK USD SEK 60.000 ≈ US$ 6.193
Камион фургон
Носивост 13335 кг Евро Euro 5
Година 2011 Километража Сила 469 кс
Шведска, Kungälv
камион за превоз на дрва VOLVO FH 12.460 na prepravu dreva s hydraulickou rukou 6x2 + приколка за превоз на дрва
20
€ 14.900 USD ≈ US$ 16.490
Камион за превоз на дрва
Евро Euro 3
Година 8/2004 Километража 1464442 км Сила
Словачка, Levice
камион за превоз на дрва VOLVO FH16-520 FORESTERI 910
23
€ 34.000 USD ≈ US$ 37.628
Камион за превоз на дрва
Носивост 11675 кг Евро Euro 4 Суспензија пружина/пружина
Година 03/2008 Километража 725000 км Сила 520 кс
Шведска, Kil
камион фургон VOLVO FH 12 420  Lastbil med skåp
71
аукција € 5.596 SEK USD SEK 60.000 ≈ US$ 6.193
Камион фургон
Евро Euro 3 Зафатнина V=49.95 м³
Година 2002 Километража 468121 км Сила 420 кс
Шведска, Karlstad
камион за шлепување VOLVO FH480,6x2,Lift Achse
20
€ 15.500 USD ≈ US$ 17.154
Камион за шлепување
Носивост 13740 кг Евро Euro 5 Суспензија пневматски/пневматски
Година 2007-12-28 Километража 1430000 км Сила 353 kW
Бугарија, RUSE
камион-контејнер VOLVO FH 24B3C
11
€ 24.237 USD ≈ US$ 26.823
Камион-контејнер
Носивост 9045 кг Евро Euro 6 Суспензија пневматски/пневматски
Година 2014 Километража 727043 км Сила 460 кс
Шведска, Trelleborg
камион-ладилник VOLVO FH 6*2
14
€ 55.932 USD ≈ US$ 61.900
Камион-ладилник
Носивост 11585 кг Евро Euro 5 Зафатнина V=58 м³ Суспензија пневматски/пневматски
Година 2014 Километража 845216 км Сила 500 кс
Шведска, Trelleborg
камион завеса VOLVO FH 440 6x2 tandem + приколка завеса
20
€ 17.900 USD ≈ US$ 19.810
Камион завеса
Евро Euro 5 Зафатнина V=115.21 м³
Година 2007-10 Километража 1241413 км Сила 441 кс
Хрватска, Zagreb
Омилени : 0 Споредба : 0