Филтри -

Камиони VOLKSWAGEN од Холандија

Резултати од пребарување: 20 огласа
Прикажи
Претплати се
Филтер

Камиони VOLKSWAGEN од Холандија: 20 огласа

Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
камион за шлепување VOLKSWAGEN Amarok DC 2.0TDI 180 HP AUT. Tischer
18
ВИДЕО
47.800 € USD ≈ 53.900 US$
Камион за шлепување
Носивост 1045 кг Евро Euro 5 Суспензија пружина/пневматски
Година 2016-08-11 Километража 137375 км Сила 180 кс
Холандија, Someren
камион за шлепување VOLKSWAGEN Amarok DC 2.0TDI 180 HP AUT. Tischer
18
ВИДЕО
цена на барање
Камион за шлепување
Носивост 1045 кг Евро Euro 5 Суспензија пружина/пневматски
Година 2016-08-11 Километража 137375 км Сила 180 кс
Холандија, Someren
PRO
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Видете ја понудата
камион кипер VOLKSWAGEN CRAFTER 2.5 TDI KIPPER
31
8.750 € USD ≈ 9.866 US$
Камион кипер
Евро Euro 4
Година 2008-03-31 Километража 207960 км Сила 163 кс
Холандија, Lierop
возило со дигалка со корпа VOLKSWAGEN CRAFTER 2.5 TDI | HOOGWERKER CMC PLA 210
32
32.500 € USD ≈ 36.650 US$
Возило со дигалка со корпа
Носивост 100 кг Суспензија пружина/пружина
Година 2008-03-18 Километража 86101 км Сила
Холандија, Groot-Ammers
камион за шлепување VOLKSWAGEN Crafter 2.5 TDI 100 KW
6
19.750 € USD ≈ 22.270 US$
Камион за шлепување
Носивост 1080 кг Евро Euro 5
Година 2011 Километража 147218 км Сила 136 кс
Холандија, Zaandam
возило со дигалка со корпа VOLKSWAGEN TB270.3 Driving Licence B/3. Volkswagen Crafter TD
19
цена на барање
Возило со дигалка со корпа
Носивост 230 кг Модел TB270.3
Година 2016-01-01 Километража 29557 км Сила
Холандија, Groenlo
камион за превоз стакло VOLKSWAGEN TRANSPORTER CC 1,0
6
цена на барање
Камион за превоз стакло
Носивост 710 кг
Година 2000 Километража 155225 км Сила
Холандија, Venlo
возило со дигалка со корпа VOLKSWAGEN Crafter 2.0 TDI Ruthmann TB 270.3
8
91.000 € USD ≈ 102.600 US$
Возило со дигалка со корпа
Носивост 70 кг Модел TB 270.3
Година 2016-01-01 Километража 26691 км Сила
Холандија, Almelo
возило со дигалка со корпа VOLKSWAGEN Crafter 2.0 TDI Ruthmann TB 270.3
8
91.000 € USD ≈ 102.600 US$
Возило со дигалка со корпа
Носивост 130 кг Модел TB 270.3
Година 2016-01-01 Километража 29748 км Сила
Холандија, Almelo
камион за транспорт на возила VOLKSWAGEN Crafter 50 2.5TDI 164pk Oprijwagen Airco, lier, trekhaak
15
12.900 € USD ≈ 14.550 US$
Камион за транспорт на возила
Носивост 1100 кг
Година 2010-02-17 Километража 266568 км Сила 165 кс
Холандија, Langerak
камион фургон VOLKSWAGEN Transporter T5
6
13.500 € USD ≈ 15.220 US$
Камион фургон
Носивост 990 кг Зафатнина V=19.87 м³
Година 2008-10 Километража 166000 км Сила 130 кс
Холандија, Lochem
камион за транспорт на возила VOLKSWAGEN Crafter 35 2.0TDI L3 Oprijauto, Open laadbak, Lier, Airco, 3500k
29
14.750 € USD ≈ 16.630 US$
Камион за транспорт на возила
Носивост 970 кг Евро Euro 5
Година 2015-01-13 Километража 96726 км Сила 109 кс
Холандија, Langerak
камион-шасија VOLKSWAGEN Crafter 50 2.0TDI 164pk 432 Chassis Airco, cruisecontrol, Spoile
26
8.900 € USD ≈ 10.040 US$
Камион-шасија
Носивост 1150 кг
Година 2012-06-22 Километража 286447 км Сила 165 кс
Холандија, Langerak
камион-шасија VOLKSWAGEN Crafter 35 TDI chassis
3
6.900 € USD ≈ 7.780 US$
Камион-шасија
Евро Euro 5
Година 2012-03-01 Километража 198000 км Сила 143 кс
Холандија, Vuren
камион со рамна платформа VOLKSWAGEN Transporter T5 2.0 TDI
18
11.900 € USD ≈ 13.420 US$
Камион со рамна платформа
Година 11/2011 Километража 164501 км Сила 102 кс
Холандија, Almelo
Омилени : 0 Споредба : 0
Резултати од пребарување: 20 огласа
Прикажи
Претплати се