Камиони VOLKSWAGEN Crafter

Резултати од пребарување: 34 огласа
Прикажи
Претплати се
Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила

Камиони VOLKSWAGEN Crafter: 34 огласа

камион фургон VOLKSWAGEN CRAFTER
29
аукција 7.454 € SEK USD 79.000 SEK ≈ 8.043 US$
Камион фургон
Носивост 955 кг Евро Euro 5
Година 2015 Километража 120000 км Сила 120 kW
Шведска, Svenljunga
камион за шлепување VOLKSWAGEN Crafter 2.5TDI EURO 5 4,40м. до 3,5т. ТОП състояние
17
10.170 € BGN USD 19.900 BGN ≈ 10.980 US$
Камион за шлепување
Носивост 3500 кг Евро Euro 5
Година 2011 Километража 197986 км Сила 163 кс
Бугарија, КАРЛОВО
PRO
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Видете ја понудата
камион со рамна платформа VOLKSWAGEN Crafter 35
24
9.907 € SEK USD 105.000 SEK ≈ 10.690 US$
Камион со рамна платформа
Година 2010 Километража 345700 км Сила
Шведска, Värmland
камион со рамна платформа VOLKSWAGEN CRAFTER 2.0 TDi DOKA Platós
7
10.920 € HUF USD 3.690.000 HUF ≈ 11.780 US$
Камион со рамна платформа
Година 2012 Километража 220 км Сила 163 кс
Унгарија, Budapest
камион кипер VOLKSWAGEN CRAFTER 35 DOKA P+P
12
22.040 € HUF USD 7.450.000 HUF ≈ 23.780 US$
Камион кипер
Зафатнина V=8.67 м³
Година 2015 Километража 89 км Сила 163 кс
Унгарија, Budapest
камион кипер VOLKSWAGEN CRAFTER 50 Billencs
12
14.500 € HUF USD 4.900.000 HUF ≈ 15.640 US$
Камион кипер
Зафатнина V=2.56 м³
Година 2015 Километража 260 км Сила 136 кс
Унгарија, Budapest
камион-шасија VOLKSWAGEN Crafter 35 TDI chassis
3
7.900 € USD ≈ 8.524 US$
Камион-шасија
Евро Euro 5
Година 2012-03-01 Километража 198000 км Сила 143 кс
Холандија, Vuren
камион со рамна платформа VOLKSWAGEN Crafter Tdi SKRZYNIA DOKA 7 osobowy Sprowadzony
11
6.982 € PLN USD 29.900 PLN ≈ 7.533 US$
Камион со рамна платформа
Носивост 1000 кг
Година 2010 Километража 177123 км Сила 109 кс
Полска, STAROGARD GDAŃSKI
продавница на камион VOLKSWAGEN Crafter 35 2.0 TDI 163pk Demotruck / Praktijk / Camper 01-2016
22
ВИДЕО
26.950 € USD ≈ 29.080 US$
Продавница на камион
Носивост 500 кг Евро Euro 5
Година 2016-01-11 Километража 169439 км Сила 163 кс
Холандија, Leerdam
камион за транспорт на возила VOLKSWAGEN Crafter 2.0 TDI 163 PK
11
преговара
Камион за транспорт на возила
Носивост 1390 кг
Година 2013-01-15 Километража 203460 км Сила 163 кс
Холандија, Geffen
камион кипер VOLKSWAGEN CRAFTER SKRZYNIA DŁUGA KLIMATYZACJA TEMPOMAT 160KM [ 5156 ]
32
10.972 € USD ≈ 11.840 US$
Камион кипер
Година 2012 Километража 279300 км Сила 160 кс
Полска, Wałbrzych
камион со церада VOLKSWAGEN CRAFTER PLANDEKA 10 PALET KLIMA TEMPOMAT WEBASTO FULL LED, EURO6
44
20.095 € USD ≈ 21.680 US$
Камион со церада
Година 2017 Километража 114000 км Сила 180 кс
Полска, Wałbrzych
изотермален камион VOLKSWAGEN CRAFTER
36
15.885 € USD ≈ 17.140 US$
Изотермален камион
Година 2014 Километража 164570 км Сила 110 кс
Полска, Wałbrzych
продавница на камион VOLKSWAGEN Crafter 35
26
аукција 19.900 € USD ≈ 21.470 US$
Продавница на камион
Евро Euro 5
Година Километража 5000 км Сила 136 кс
Германија, Dortmund
камион со церада VOLKSWAGEN CRAFTER 2.0 TDI 136 CP EURO5 MANUAL CAB DORMIT PRELATA
1
14.500 € USD ≈ 15.650 US$
Камион со церада
Година 2016 Километража 281952 км Сила 136 кс
Романија
Омилени : 0 Споредба : 0
Резултати од пребарување: 34 огласа
Прикажи
Претплати се