Камиони TERBERG од Европа

Резултати од пребарување: 51 огласа
Прикажи
Претплати се
Филтер

Камиони TERBERG: 51 огласа

Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
камион кипер TERBERG FM2850 Tipper / 10x4 / NL Truck / Euro 5
12
30.950 € USD ≈ 33.970 US$
Камион кипер
Носивост 27990 кг Евро Euro 5
Година 2010-09-29 Километража 443562 км Сила 430 кс
Холандија, Giessen
камион рол кипер TERBERG 440 EURO VDL 30-6100
14
34.950 € USD ≈ 38.360 US$
Камион рол кипер
Носивост 24150 кг Евро Euro 5 Суспензија пневматски/пневматски
Година 2009-04-27 Километража 494736 км Сила 440 кс
Холандија, Meerkerk
PRO
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Видете ја понудата
камион рол кипер TERBERG TT 17
13
14.500 € USD ≈ 15.920 US$
Камион рол кипер
Година 1998-01-01 Километража Сила
Холандија, LA Breda
камион кипер TERBERG FM2850-T 10x4
12
преговара
Камион кипер
Носивост 29270 кг Евро Euro 3
Година 2003-01-01 Километража Сила 420 кс
Холандија, Weert
камион со кука за подигање товар TERBERG FM1950-HT 8x6 kabelsysteem met Z-kraan
17
преговара
Камион со кука за подигање товар
Носивост 26580 кг Евро Euro 5 Суспензија пневматски/пневматски
Година 2008-01-02 Километража 522936 км Сила 400 кс
Холандија, Venhorst
камион кипер TERBERG FM 2850,10X4, 27.5m3 Dumper
10
14.950 € USD ≈ 16.410 US$
Камион кипер
Носивост 30360 кг Евро Euro 2 Зафатнина V=27.5 м³
Година 2000 Километража 955993 км Сила 379 кс
Холандија, Sliedrecht
камион кипер TERBERG FM 2850,10X4, 27.5m3 Dumper
10
14.950 € USD ≈ 16.410 US$
Камион кипер
Носивост 30360 кг Евро Euro 2 Зафатнина V=27.5 м³
Година 2000 Километража 955993 км Сила 379 кс
Холандија, Sliedrecht
камион кипер TERBERG FM2850-T 10x4 kipper euro 5
14
36.750 € USD ≈ 40.340 US$
Камион кипер
Носивост 30300 кг Евро Euro 5 Суспензија пневматски/пневматски
Година 2008 Километража 653688 км Сила 440 кс
Холандија, Venhorst
камион кипер TERBERG FM1350 6x6 euro 5 met HMF Z-Kraan
11
преговара
Камион кипер
Носивост 16055 кг Евро Euro 5 Суспензија пневматски/пневматски
Година 2010-07-08 Километража 339860 км Сила 428 кс
Холандија, Venhorst
нови камион кипер TERBERG FM 2850 T
6
преговара
Камион кипер
Носивост 28660 кг Евро Euro 5
Година 2008 Километража Сила
Холандија, Zwaanshoek
камион кипер TERBERG FM2000-T 8X8 Manual Euro 5 NL Truck
10
39.900 € USD ≈ 43.800 US$
Камион кипер
Носивост 26754 кг Евро Euro 5 Суспензија пневматски/пневматски
Година 2008-03-06 Километража 557571 км Сила 441 кс
Холандија, Wezep
камион кипер TERBERG FM 2000 8X8,Dumper,Tipper,EURO 5
8
35.750 € USD ≈ 39.240 US$
Камион кипер
Носивост 26740 кг Евро Euro 5 Зафатнина V=20 м³
Година 2008 Километража 495136 км Сила 441 кс
Холандија, Sliedrecht
камион кипер TERBERG 8 x 8 FM 440, euro 5 Dachklima , VEB, Skalen, Scale
12
33.500 € USD ≈ 36.770 US$
Камион кипер
Носивост 26450 кг Евро Euro 5
Година 2007 Километража 481000 км Сила 441 кс
Холандија, Sliedrecht
камион кипер TERBERG FM 1850 WDGL
10
преговара
Камион кипер
Носивост 25550 кг Евро Euro 5 Модел HYVA KIPPER
Година 2007 Километража 771000 км Сила 440 кс
Холандија, Zwolle
камион кипер TERBERG FM 1850 - WDGL
12
преговара
Камион кипер
Носивост 25540 кг Евро Euro 5 Модел HYVA KIPPER
Година 2007 Километража 770668 км Сила 440 кс
Холандија, Zwolle
Омилени : 0 Споредба : 0
Резултати од пребарување: 51 огласа
Прикажи
Претплати се