Камиони RENAULT од Украина

Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила

Камиони RENAULT од Украина: 15 огласа

US$ 30.000 EUR ≈ € 26.817
Камион за транспорт на возила
Евро Euro 5 Модел Eurolohr
Година 2011 Километража 650000 км Сила
Украина, Копылов
€ 18.900 USD ≈ US$ 21.143
Камион за шлепување
Носивост 3270 кг Евро Euro 4 Суспензија пружина/пружина
Година 2008-12 Километража 250000 км Сила 150 кс
Украина, Черновцы
PRO
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Видете ја понудата
€ 7.000 USD ≈ US$ 7.831
Камион-ладилник
Носивост 8000 кг Евро Euro 2 Зафатнина V=45 м³
Година 2000 Километража 999999 км Сила 300 кс
Украина, Киев
€ 26.000 USD ≈ US$ 29.086
Камион-ладилник
Носивост 4800 кг Евро Euro 5 Зафатнина V=40 м³ Суспензија пружина/пневматски
Година 01/2009 Километража 295000 км Сила 219 кс
Украина, Киев
преговара
Камион кипер
Носивост 35000 кг Евро Euro 5 Зафатнина V=20.01 м³ Суспензија пружина/пружина Марка на каросерија Meiller Модел C430
Година 2018 Километража Сила 460 кс
Украина, Киев
€ 19.700 USD ≈ US$ 22.038
Камион за транспорт на возила
Носивост 19400 кг Евро Euro 4
Година 2017 Километража 980000 км Сила
Украина
US$ 15.900 EUR ≈ € 14.213
Камион фургон
Носивост 30000 кг Зафатнина V=118 м³
Година 2005 Километража 970000 км Сила 420 кс
Украина, Сколе
US$ 18.900 EUR ≈ € 16.895
Камион фургон
Носивост 26000 кг Зафатнина V=118 м³
Година 2006 Километража 934000 км Сила 440 кс
Украина, Львів
US$ 11.750 EUR ≈ € 10.503
Камион со церада
Носивост 11360 кг Евро Euro 3 Зафатнина V=40.93 м³ Суспензија пружина/пневматски
Година 2005 Километража 1000000 км Сила 420 кс
Украина, Київ
преговара
Камион кипер
Година 2001 Километража 9999999 км Сила
Украина, Миколаїв
€ 125.000 USD ≈ US$ 139.838
Камион кипер
Носивост 33203 кг Евро Euro 5 Зафатнина V=21.34 м³ Суспензија пружина/пружина Марка на каросерија Meiller Модел С430
Година 01/2018 Километража Сила 440 кс
Украина, Харьков
€ 116.000 USD ≈ US$ 129.769
Камион кипер
Носивост 21000 кг Евро Euro 5 Зафатнина V=16.5 м³ Суспензија пружина/пружина Марка на каросерија KH-Kipper
Година 2018 Километража 100 км Сила 440 кс
Украина, Харьков
€ 78.000 USD ≈ US$ 87.259
Изотермичен камион
Носивост 11000 кг Евро Euro 5 Зафатнина V=45 м³ Суспензија пружина/пневматски
Година 2018 Километража 300 км Сила 270 кс
Украина, Харьков
US$ 14.000 EUR ≈ € 12.515
Камион со церада
Носивост 22000 кг Евро Euro 3 Зафатнина V=116 м³
Година 10/2006 Километража 826244 км Сила 11000 кс
Украина, Вишгород
US$ 39.000 EUR ≈ € 34.862
Камион со церада
Евро Euro 4
Година 2011 Километража 641 км Сила
Украина, Львів
Омилени : 0 Споредба : 0