Нови камиони RENAULT

Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила

Камиони RENAULT: 41 огласа

нови камион за транспорт на возила RENAULT D-WIDE + KTT METAGO PRO + приколка за транспорт на возила
16
€ 189.900 USD ≈ US$ 214.891
Камион за транспорт на возила
Евро Euro 6
Година 2019 Километража 300 км Сила 4 кс
Словенија, 1000
нови камион фургон RENAULT Master 35 L3+Koffer
8
€ 22.980 USD ≈ US$ 26.004
Камион фургон
Евро Euro 6
Година 2017 Километража 100 км Сила 170 кс
Унгарија, Győr
PRO
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Видете ја понудата
нови камион кипер RENAULT Master L3+Pritsche 170Ps FWD
12
€ 20.580 USD ≈ US$ 23.288
Камион кипер
Евро Euro 6
Година 2017 Километража 100 км Сила 170 кс
Унгарија, Győr
нови камион кипер RENAULT Master L3+Kipper 170 Ps FWD E6
1
€ 22.280 USD ≈ US$ 25.212
Камион кипер
Евро Euro 6 Зафатнина V=3.19 м³
Година 2017 Километража 100 км Сила 170 кс
Унгарија, Győr
нови камион кипер RENAULT K
11
преговара
Камион кипер
Носивост 35000 кг Евро Euro 5 Зафатнина V=20.01 м³ Суспензија пружина/пружина Марка на каросерија Meiller Модел C430
Година 2018 Километража Сила 460 кс
Украина, Киев
нови камион со церада RENAULT Master
33
€ 14.070 PLN USD PLN 59.900 ≈ US$ 15.917
Камион со церада
Носивост 1050 кг Евро Euro 5
Година 2016-02-19 Километража 245000 км Сила 163 кс
Полска, Kłodzko
нови камион кипер RENAULT Master 165CV PROPULSION BENNE BENNE ACIER CABRETA
13
€ 29.000 USD ≈ US$ 32.816
Камион кипер
Носивост 730 кг Евро Euro 6 Зафатнина V=22575 м³
Година Километража 50 км Сила 165 кс
Франција, FLORANGE
нови камион со церада RENAULT Master 8EP - Twin Cab ( Fridge & Table))
11
€ 27.900 USD ≈ US$ 31.572
Камион со церада
Носивост 1150 кг Евро Euro 6 Зафатнина V=23 м³ Суспензија пружина/пружина
Година 2019 Километража 10 км Сила 170 кс
Полска, Gdańsk
нови камион-ладилник RENAULT Master isotherm + refrigeration unit OºC
17
преговара
Камион-ладилник
Носивост 900 кг Евро Euro 5 Зафатнина V=16 м³
Година 2018 Километража Сила 170 кс
Германија, Straubing
нови камион со рамна платформа RENAULT Magnum
5
преговара
Камион со рамна платформа
Евро Euro 6
Година 2019 Километража Сила 460 кс
Данска, Rødekro
нови камион со церада RENAULT Master 8EP
13
преговара
Камион со церада
Носивост 1175 кг Евро Euro 6 Зафатнина V=21 м³
Година 2018 Километража 10 км Сила 170 кс
Германија, Straubing
нови камион кипер RENAULT Gamme K 460
16
преговара
Камион кипер
Носивост 17350 кг Евро Euro 6 Зафатнина V=11.04 м³ Суспензија пружина/пружина
Година Километража 150 км Сила 460 кс
Франција, FLORANGE
нови камион кипер RENAULT K 460.44 8X4 R HEAVY E6 + HALF PIPE
20
€ 99.900 USD ≈ US$ 113.047
Камион кипер
Евро Euro 6 Суспензија пружина/пружина Модел SKIBICKI 1W
Година 2019 Километража 45 км Сила 460 кс
Полска, Skępe
нови камион со рамна платформа RENAULT MASTER 130CV TRACTION PLATEAU ALUMINIUM
15
€ 31.000 USD ≈ US$ 35.080
Камион со рамна платформа
Носивост 850 кг Зафатнина V=4.43 м³
Година Километража 50 км Сила 130 кс
Франција, FLORANGE
нови камион завеса RENAULT Master 170
10
€ 28.300 USD ≈ US$ 32.024
Камион завеса
Носивост 1100 кг Евро Euro 6 Зафатнина V=19.84 м³
Година 2018 Километража 4 км Сила 170 кс
Полска, Gdańsk
Омилени : 0 Споредба : 0