Камиони RENAULT Premium

Резултати од пребарување: 570 огласа
Прикажи
Претплати се
Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила

Камиони RENAULT Premium: 570 огласа

камион-цистерна RENAULT 6x2 PREMIUM 320 DXI CISTERN - DISTRIBUTION SYSTEM, LOW MILEAGE
36
35.030 € PLN USD 150.000 PLN ≈ 37.790 US$
Камион-цистерна
Зафатнина V=18000 л
Година 07/2010 Километража 270000 км Сила 320 кс
Полска, Kraków
камион за транспорт на возила RENAULT Premium 410 DXI euro 5 KTT Supertrans + приколка за транспорт на возила
10
14.000 € USD ≈ 15.110 US$
Камион за транспорт на возила
Година 2006 Километража Сила
Северна Македонија, Skopje
камион завеса RENAULT Premium 450.19 DXI
7
ВИДЕО
6.400 € USD ≈ 6.906 US$
Камион завеса
Носивост 9390 кг Евро Euro 5 Зафатнина V=52.2 м³
Година 2007 Километража 1152266 км Сила 450 кс
Словенија, Gomilsko
PRO
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Видете ја понудата
камион со церада RENAULT Premium 385
16
7.900 € USD ≈ 8.524 US$
Камион со церада
Носивост 9000 кг Евро Euro 2
Година 11/1998 Километража 652082 км Сила 385 кс
Швајцарија, Marly
камион завеса RENAULT Premium 460 + приколка завеса
20
15.000 € USD ≈ 16.190 US$
Камион завеса
Евро Euro 5 Зафатнина V=55.88 м³
Година 2011-09 Километража 970891 км Сила 470 кс
Хрватска, Lučko-Zagreb
камион за транспорт на возила RENAULT PREMIUM 430DXI + MULTILOHR
11
49.900 € USD ≈ 53.840 US$
Камион за транспорт на возила
Модел MULTILOHR
Година 2011 Километража 900000 км Сила
Словенија, 1000
камион платформа RENAULT Premium 430.26 EEV
12
29.500 € USD ≈ 31.830 US$
Камион платформа
Евро Euro 5 Суспензија пневматски/пневматски
Година 10/2010 Километража 290000 км Сила 316 кс
Словенија
камион-шасија RENAULT PREMIUM 250
10
преговара
Камион-шасија
Година 10/1998 Километража Сила
Бугарија, STARA ZAGORA
камион кипер RENAULT PREMIUM 460DXI
9
ВИДЕО
10.500 € USD ≈ 11.330 US$
Камион кипер
Суспензија пружина/пневматски
Година 2012 Километража 1195855 км Сила 460 кс
Словенија, Gomilsko
камион-ладилник RENAULT PREMIUM 410 Kühlkasten mit LBW
10
12.500 € USD ≈ 13.490 US$
Камион-ладилник
Носивост 6800 кг Евро Euro 5 Суспензија пружина/пружина
Година 2009-3 Километража 766168 км Сила
Швајцарија, Gansingen
камион со церада RENAULT PREMIUM 410 PRITSCHE/PLANE
4
8.900 € USD ≈ 9.603 US$
Камион со церада
Носивост 8020 кг Евро Euro 5 Суспензија пружина/пружина
Година 2007-5 Километража 737000 км Сила
Швајцарија, Gansingen
камион фургон RENAULT Premium 450
16
преговара
Камион фургон
Носивост 5800 кг Евро Euro 5 Зафатнина V=40.42 м³ Суспензија пневматски/пневматски
Година 2009 Километража 286104 км Сила 450 кс
Швајцарија, Oberhasli
камион фургон RENAULT Premium 380 4x2 Kasten-Hebebühne
15
преговара
Камион фургон
Носивост 5900 кг Евро Euro 5 Суспензија пружина/пневматски
Година 2011-09-27 Километража 551538 км Сила 380 кс
Швајцарија, Oberhasli
камион фургон RENAULT Premium 380
18
преговара
Камион фургон
Носивост 6200 кг Евро Euro 5 Зафатнина V=43.26 м³ Суспензија пневматски/пневматски
Година 2012 Километража 408944 км Сила 380 кс
Швајцарија, Oberhasli
камион фургон RENAULT Premium 380 4x2 Kasten-Hebebühne
13
преговара
Камион фургон
Носивост 6100 кг Евро Euro 5 Зафатнина V=43.26 м³ Суспензија пневматски/пневматски
Година 2013-02-15 Километража 487252 км Сила 380 кс
Швајцарија, Oberhasli
камион фургон RENAULT Premium 380 4x2 Kasten-Hebebühne
21
преговара
Камион фургон
Носивост 6200 кг Евро Euro 5 Зафатнина V=43.26 м³ Суспензија пневматски/пневматски
Година 2012 Километража 487412 км Сила 380 кс
Швајцарија, Oberhasli
Омилени : 0 Споредба : 0
Резултати од пребарување: 570 огласа
Прикажи
Претплати се