Камиони RENAULT со кабина Premium

Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила

Камиони RENAULT: 17 огласа

камион за транспорт на возила RENAULT Premium 410 + приколка за транспорт на возила
9
€ 30.000 USD ≈ US$ 34.164
Камион за транспорт на возила
Носивост 10830 кг Евро Euro 5
Година 2006-11 Километража 980000 км Сила 410 кс
Унгарија, Polgárdi
камион платформа RENAULT KERAX 420 8X4 GRUE 29TM 18m HYDRAULIQUE + 3 MANUELLES 25m AU TOT
11
€ 65.000 USD ≈ US$ 74.022
Камион платформа
Суспензија пружина/пружина
Година 2006-06 Километража 451400 км Сила 420 кс
Франција, Fessenheim
Претплатете се да добивате нови огласи од овој оддел
Со кликнувањето тука, ја прифаќате нашата политика на приватност и корисничкиот договор.
камион со церада RENAULT PREMIUM 300 4X2 FRAGT
11
преговара
Камион со церада
Носивост 86550 кг Евро Euro 2 Зафатнина V=49.69 л Суспензија пружина/пружина
Година 2000-06 Километража 686000 км Сила
Данска, Padborg
камион кипер RENAULT Премиум
2
US$ 19.300 EUR ≈ € 16.948
Камион кипер
Носивост 10000 кг Евро Euro 3 Суспензија пружина/пневматски Марка на каросерија Schmitz
Година 2003-04 Километража 800 км Сила 420 кс
Украина, Київ
камион-шасија RENAULT Premium 380-19 GV, Dutch truck , Euro 3
15
€ 5.000 USD ≈ US$ 5.694
Камион-шасија
Носивост 10640 кг Евро Euro 3 Суспензија пружина/пневматски
Година 2006-04-26 Километража 986072 км Сила 379 кс
Холандија, Susteren
камион рол кипер RENAULT Kerax 370dci.19
21
€ 18.000 USD ≈ US$ 20.498
Камион рол кипер
Носивост 10470 кг Евро Euro 3 Суспензија пружина/пружина Модел DALBY SHM2 400
Година 2002-05-16 Километража 525000 км Сила 362 кс
Франција, SAINT MAUR
камион со рамна платформа RENAULT LANDER 380.26 DXI
10
преговара
Камион со рамна платформа
Носивост 10276 кг Евро Euro 5 Суспензија пружина/пружина
Година 2011-01-05 Километража 294350 км Сила 380 кс
Франција, Nantes
камион завеса RENAULT Premium 270dci.19D
21
€ 6.900 USD ≈ US$ 7.858
Камион завеса
Носивост 9900 кг Евро Euro 3 Зафатнина V=54.69 м³ Суспензија пружина/пневматски
Година 2002-02-14 Километража 1228000 км Сила 265 кс
Франција, SAINT MAUR
камион кипер RENAULT Kerax 450 3 Stronny Meiller Kipper Euro 5 Nowe Opony
34
€ 35.950 PLN USD PLN 153.000 ≈ US$ 40.936
Камион кипер
Носивост 17600 кг Евро Euro 5 Суспензија пружина/пружина Марка на каросерија Meiller
Година 05/2009 Километража 370000 км Сила 450 кс
Полска, Kowala Stępocina
камион со церада RENAULT Premium 380dxi.26 6x2 S
17
€ 46.500 USD ≈ US$ 52.954
Камион со церада
Носивост 15000 кг Евро Euro 5 Зафатнина V=39 м³ Суспензија пружина/пневматски
Година 2012-07-02 Километража 167000 км Сила 380 кс
Франција, SAINT MAUR
камион-цистерна RENAULT premium 300 , Tankwagen 12390 Ltr
17
€ 9.500 USD ≈ US$ 10.819
Камион-цистерна
Носивост 11060 кг Евро Euro 2 Зафатнина V=12.39 м³ Суспензија пружина/пружина
Година 2001-05-07 Километража 542408 км Сила
Холандија, Susteren
камион фургон RENAULT Premium 220dci.16D
18
€ 7.000 USD ≈ US$ 7.972
Камион фургон
Носивост 8220 кг Евро Euro 3 Зафатнина V=38.17 м³ Суспензија пружина/пружина
Година 2003-04-14 Километража 481000 км Сила 215 кс
Франција, SAINT MAUR
нови изотермичен камион RENAULT D18
26
€ 79.000 USD ≈ US$ 89.965
Изотермичен камион
Носивост 11000 кг Евро Euro 5 Зафатнина V=44.77 м³ Суспензија пружина/пневматски
Година 2018 Километража 300 км Сила 270 кс
Украина, Харьков
камион фургон RENAULT PREMIUM 320 DXI
8
€ 9.500 USD ≈ US$ 10.819
Камион фургон
Евро Euro 5 Суспензија пружина/пневматски
Година 2008-06-04 Километража 850000 км Сила 320 кс
Белгија, GENK
камион рол кипер RENAULT Premium Lander 430dxi.26 6x4
21
€ 65.000 USD ≈ US$ 74.022
Камион рол кипер
Носивост 14860 кг Евро Euro 5 Суспензија пружина/пружина Модел SHM3 A20M
Година 2011-04-11 Километража 203000 км Сила 440 кс
Франција, SAINT MAUR
Омилени : 0 Споредба : 0