Камиони RENAULT со кабина Comfort

Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила

Камиони RENAULT: 26 огласа

камион кипер RENAULT Kerax 440
10
€ 30.000 USD ≈ US$ 34.164
Камион кипер
Суспензија хидраулично Марка на каросерија Meiller Модел 2009
Година 02/2009 Километража 240000 км Сила 440 кс
Турција
камион кипер RENAULT 2011
10
€ 31.500 USD ≈ US$ 35.872
Камион кипер
Зафатнина V=27 м³ Марка на каросерија Meiller
Година 07/2011 Километража 320000 км Сила
Турција
PRO
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Видете ја понудата
камион со рамна платформа RENAULT KERAX 370 6X4 2005 PLATEAU GRUE HIAB 166 DS4 DUO 12M30 RADIOCOMM
11
€ 38.500 USD ≈ US$ 43.844
Камион со рамна платформа
Суспензија пружина/пружина
Година 2005-08 Километража 404000 км Сила 370 кс
Франција, Fessenheim
камион со церада RENAULT PREMIUM 300
13
€ 9.900 USD ≈ US$ 11.274
Камион со церада
Носивост 14700 кг Евро Euro 2 Зафатнина V=65.12 м³ Суспензија пружина/пневматски
Година 2000-05 Километража 466000 км Сила 300 кс
Италија, Costigliole Saluzzo (CN)
камион-ладилник RENAULT PREMIUM
13
преговара
Камион-ладилник
Евро Euro 5 Суспензија пружина/пневматски
Година 2008-12-20 Километража 587000 км Сила 280 кс
Франција, ROUEN
камион за транспорт на гориво RENAULT MIDLINER 210
9
€ 10.800 USD ≈ US$ 12.299
Камион за транспорт на гориво
Носивост 9150 кг Евро Euro 1 Зафатнина V=11240 л Суспензија пружина/пружина
Година 1995-05 Километража 83200 км Сила 210 кс
Италија, Costigliole Saluzzo (CN)
камион фургон RENAULT Midlum 240
14
€ 12.500 USD ≈ US$ 14.235
Камион фургон
Евро Euro 5 Суспензија пружина/пневматски
Година 2007-06-01 Километража 375000 км Сила 240 кс
Франција, ROUEN
камион за транспорт на возила RENAULT Mascott
9
€ 14.000 USD ≈ US$ 15.943
Камион за транспорт на возила
Носивост 3500 кг Евро Euro 4 Суспензија пружина/пневматски
Година 04/2008 Километража 398640 км Сила 130 кс
Романија, Mediaș
изотермичен камион RENAULT Midlum
5
€ 17.620 PLN USD PLN 75.000 ≈ US$ 20.067
Изотермичен камион
Суспензија пневматски/пневматски
Година 2009 Километража 220 км Сила
Полска, Łapy
камион за транспорт на гас RENAULT Midlum 220 dci
5
преговара
Камион за транспорт на гас
Носивост 6000 кг Евро Euro 3 Зафатнина V=14.15 м³ Суспензија пружина/пружина
Година 2003 Километража Сила 220 кс
Полска, Chełm
камион фургон RENAULT Midlum 210
3
преговара
Камион фургон
Евро Euro 3 Суспензија пружина/пневматски
Година 2006-06 Километража 550000 км Сила 210 кс
Данска, Hedensted
камион кипер RENAULT Kerax 450
4
преговара
Камион кипер
Евро Euro 5
Година 06/2007 Километража 365000 км Сила 450 кс
Франција, Saint-Priest
камион кипер RENAULT Kerax 450
4
преговара
Камион кипер
Евро Euro 5
Година 08/2007 Километража 345000 км Сила 450 кс
Франција, Saint-Priest
камион фургон RENAULT Midlum 220
16
€ 20.000 USD ≈ US$ 22.776
Камион фургон
Носивост 4700 кг Евро Euro 5 Зафатнина V=45 м³ Суспензија пружина/пневматски
Година 2012-01 Километража 517000 км Сила 220 кс
Украина, Одесса
камион фургон RENAULT Premium 280 4X2 NL-Truck Curtainside Ladebordwand DXi
11
€ 9.200 USD ≈ US$ 10.477
Камион фургон
Носивост 8997 кг Евро Euro 4
Година 2007-12-10 Километража 648325 км Сила 280 кс
Холандија, Veghel
Омилени : 0 Споредба : 0