Камиони RENAULT, 3 осовини

Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила

Камиони RENAULT: 453 огласа

камион кипер RENAULT Kerax
8
€ 26.500 USD ≈ US$ 30.178
Камион кипер
Носивост 45000 кг Евро Euro 3 Зафатнина V=18 м³ Суспензија пружина/пружина Марка на каросерија Wielton Модел 2015
Година 2014 Километража 550000 км Сила
Турција, Karatay Konya
камион со церада RENAULT PREMIUM 420 DCI threesided strickling, E3,189
10
€ 3.500 USD ≈ US$ 3.986
Камион со церада
Евро Euro 3 Зафатнина V=56.6 м³
Година 2004-06 Километража 998442 км Сила 303 kW
Словачка, Levice
Претплатете се да добивате нови огласи од овој оддел
Со кликнувањето тука, ја прифаќате нашата политика на приватност и корисничкиот договор.
камион завеса RENAULT Premium 460 EEV 6x2 Tandem + приколка завеса
19
€ 13.000 USD ≈ US$ 14.804
Камион завеса
Евро Euro 5 Зафатнина V=114.5 м³
Година 2011-09 Километража 970813 км Сила 470 кс
Хрватска, Zagreb
камион за превоз на дрва RENAULT Kerax 420 6x6
5
€ 17.500 USD ≈ US$ 19.929
Камион за превоз на дрва
Евро Euro 3 Суспензија пружина/пружина
Година 2005 Километража 610000 км Сила 420 кс
Словачка, Nesvady
камион-контејнер RENAULT PREMIUM 460
5
€ 18.000 USD ≈ US$ 20.498
Камион-контејнер
Носивост 16230 кг Евро Euro 5 Суспензија пневматски/пневматски
Година 2011-4 Километража Сила
Швајцарија, Gansingen
камион за транспорт на гас RENAULT PREMIUM 430 DXi NEW GAS LPG TANK
23
€ 65.500 USD ≈ US$ 74.591
Камион за транспорт на гас
Носивост 11000 кг Евро Euro 5 Зафатнина V=27 м³ Суспензија пневматски/пневматски Модел EUROTANK
Година 03/2010 Километража 421000 км Сила 430 кс
Србија, Čačak
камион со церада RENAULT Premium 460
15
преговара
Камион со церада
Носивост 14830 кг Евро Euro 5 Суспензија пневматски/пневматски
Година 2012-04 Километража 420000 км Сила 460 кс
Швајцарија, Regensdorf
камион завеса RENAULT T 460 Tandem 120 m3 + приколка завеса
20
€ 67.000 USD ≈ US$ 76.300
Камион завеса
Евро Euro 6 Зафатнина V=115.21 м³
Година 2014-08 Километража 559835 км Сила 469 кс
Хрватска, Zagreb
камион фургон RENAULT Premium 460 Getränke + приколка фургон
20
€ 25.000 USD ≈ US$ 28.470
Камион фургон
Носивост 30870 кг Евро Euro 5 Зафатнина V=83.52 м³
Година 2012-03 Километража 600163 км Сила 470 кс
Хрватска, Zagreb
камион кипер RENAULT Premium 450 DXI
11
€ 26.489 USD ≈ US$ 30.166
Камион кипер
Носивост 14285 кг Евро Euro 5
Година 2008-04 Километража 531000 км Сила 451 кс
Чехија, Highway D11, EXIT25
камион-ладилник RENAULT PREMIUM 450.26
14
€ 11.990 USD ≈ US$ 13.654
Камион-ладилник
Евро Euro 5
Година 2008-08 Километража 978000 км Сила 450 кс
Унгарија, Kisigmand
камион за превоз на дрва RENAULT Kerax 420
9
€ 17.999 USD ≈ US$ 20.497
Камион за превоз на дрва
Евро Euro 3
Година 2005-02 Километража 610000 км Сила 420 кс
Чехија, Nové Strašecí
камион завеса RENAULT + přívěs Schwarzmüller TPA 2/E valníková souprava + приколка завеса
24
€ 15.200 USD ≈ US$ 17.310
Камион завеса
Евро Euro 5
Година 2007 Километража Сила
Чехија, VELKÉ MEZIŘÍČÍ
камион-ладилник RENAULT Premium 450 DXi
11
€ 13.599 USD ≈ US$ 15.487
Камион-ладилник
Носивост 12700 кг Евро Euro 5 Суспензија пружина/пневматски
Година 2008-02 Километража 430000 км Сила 451 кс
Чехија, Highway D11, EXIT25
камион завеса RENAULT T 460 + приколка завеса
20
€ 32.300 USD ≈ US$ 36.783
Камион завеса
Евро Euro 6 Зафатнина V=54.31 м³
Година 2014-05 Километража 591156 км Сила 469 кс
Чехија, Prague
Омилени : 0 Споредба : 0