Камиони MERCEDES-BENZ V-Class

Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила

Камиони MERCEDES-BENZ V-Class: 87 огласа

камион фургон MERCEDES-BENZ 516 CDI /EEV 1
38
преговара
Камион фургон
Година 09/2012 Километража Сила
Грција, Τρίκαλα
камион кипер MERCEDES-BENZ 3535 AK v8 8x8 full steel
6
€ 27.950 USD ≈ US$ 31.147
Камион кипер
Носивост 17500 кг Евро Euro 1
Година 1993-08-01 Километража 906050 км Сила 366 кс
Холандија, Vuren
Претплатете се да добивате нови огласи од овој оддел
Со кликнувањето тука, ја прифаќате нашата политика на приватност и корисничкиот договор.
камион кипер MERCEDES-BENZ 1855 4x4 V8 3S. 69t.ZugGesamt Blatt leaf springs
20
€ 59.900 USD ≈ US$ 66.753
Камион кипер
Носивост 7330 кг Евро Euro 5 Зафатнина V=6.9 м³ Марка на каросерија Meiller
Година 2008-09 Километража 298619 км Сила 550 кс
Германија, Sottrum
камион кипер MERCEDES-BENZ 2635/2235K, 6x4, V8 BiTurbo, Tipper
20
€ 16.000 USD ≈ US$ 17.830
Камион кипер
Носивост 18550 кг Суспензија пружина/пружина
Година 1987-06-30 Километража 976446 км Сила 354 кс
Холандија, Susteren
камион кипер MERCEDES-BENZ 1632 , V10 , Tipper
17
€ 9.000 USD ≈ US$ 10.030
Камион кипер
Носивост 12595 кг Суспензија пружина/пружина
Година 1978-06-30 Километража 191075 км Сила 321 кс
Холандија, Susteren
камион кипер MERCEDES-BENZ SK 2629 (BIG AXLE / STEEL SUSPENSION / V8 / 6X6)
18
€ 19.750 USD ≈ US$ 22.009
Камион кипер
Евро Euro 1 Суспензија пружина/пружина
Година 1991-06-20 Километража 895000 км Сила 290 кс
Белгија, Bree
камион-ладилник MERCEDES-BENZ ATEGO 1224 L,TK-Fleisch-Rohrbahnen,TMK V700 MAX
15
€ 14.800 USD ≈ US$ 16.493
Камион-ладилник
Евро Euro 4 Зафатнина V=36.6 м³
Година 2006-11 Километража 717508 км Сила 238 кс
Германија, Murr
камион за шлепување MERCEDES-BENZ 1317 / V 4x2 BB
16
€ 12.500 USD ≈ US$ 13.930
Камион за шлепување
Носивост 3499 кг Суспензија пружина/пружина
Година 1987-01-05 Километража 433946 км Сила 173 кс
Холандија, Someren
камион-шасија MERCEDES-BENZ SK 3234 8X4 V8
2
€ 14.500 USD ≈ US$ 16.159
Камион-шасија
Суспензија пружина/пружина
Година 1996 Километража Сила
Полска
камион кипер MERCEDES-BENZ 2628 Kipper 6x6 V8 ZF Perfect Condition
17
€ 21.700 USD ≈ US$ 24.182
Камион кипер
Година 1987-10-04 Километража 141341 км Сила 280 кс
Холандија, Den Bosch ('s-Hertogenbosch)
камион кипер MERCEDES-BENZ SK 1733 (BIG AXLE / V6 / STEEL SUSPENSION)
9
€ 9.500 USD ≈ US$ 10.587
Камион кипер
Евро Euro 2 Суспензија пружина/пружина
Година 1991-07-30 Километража 147000 км Сила 330 кс
Белгија, Bree
камион кипер MERCEDES-BENZ Actros 4150 K 8x4 V8
23
преговара
Камион кипер
Евро Euro 3
Година 2006-01-01 Километража Сила
Холандија, Weert
камион-цистерна MERCEDES-BENZ 2553 Actros V8 - 2 Trucks
3
преговара
Камион-цистерна
Зафатнина V=14 м³
Година 1999-01-01 Километража Сила 530 кс
Холандија, Weert
камион кипер MERCEDES-BENZ 3238 SK , 8x4 , V8 Bi Turbo
22
€ 24.000 USD ≈ US$ 26.746
Камион кипер
Носивост 16000 кг Зафатнина V=13.71 м³ Суспензија пружина/пружина Модел Richi Weiningen RK 10 , S2 - 125
Година 1994-02-25 Километража 138758 км Сила 379 кс
Холандија, Susteren
камион-ладилник MERCEDES-BENZ SK 1838L V8  ORIGINAL DUTCH TRUCK  FRIGO BOX  HUB REDUCTION  SUP
12
преговара
Камион-ладилник
Носивост 4840 кг Зафатнина V=63.27 м³
Година 1996 Километража 1109947 км Сила 380 кс
Холандија, MAASDIJK
Омилени : 0 Споредба : 0