Камиони MERCEDES-BENZ C-Class

Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила

Камиони MERCEDES-BENZ C-Class: 52 огласа

камион фургон MERCEDES-BENZ Actros 963-0-C 6x2 Box (side doors + tail lift) - 18
71
аукција аукција
Камион фургон
Носивост 13765 кг Евро Euro 6
Година 2018-05-30 Километража Сила 510 кс
Шведска, Kungälv
камион-ладилник MERCEDES-BENZ Atego 1018 Blutec 5 Хладилен (+ток) ТОП състояние
17
€ 15.290 BGN USD BGN 29.900 ≈ US$ 17.037
Камион-ладилник
Носивост 10000 кг Евро Euro 5
Година 2010 Километража 237000 км Сила 180 кс
Бугарија, КАРЛОВО
Претплатете се да добивате нови огласи од овој оддел
Со кликнувањето тука, ја прифаќате нашата политика на приватност и корисничкиот договор.
камион-шасија MERCEDES-BENZ ACTROS  2551/963-0-C  6x2
19
€ 16.585 USD ≈ US$ 18.482
Камион-шасија
Евро Euro 5 Суспензија пружина/пневматски
Година 2013 Километража 1002664 км Сила 693 кс
Шведска, Trelleborg
камион кипер MERCEDES-BENZ 2013 AXOR 3029 AC 6X4 EURO 5 HARDOX TIPPER
25
€ 37.000 USD ≈ US$ 41.233
Камион кипер
Евро Euro 5 Суспензија пружина/пружина
Година 01/2013 Километража 119000 км Сила 290 кс
Турција, İSTANBUL
камион-шасија MERCEDES-BENZ 2545 / 963-0-C 6X2
22
€ 17.511 USD ≈ US$ 19.514
Камион-шасија
Евро Euro 5 Суспензија пневматски/пневматски
Година 2012 Километража 577213 км Сила 450 кс
Шведска, Trelleborg
камион-цистерна MERCEDES-BENZ Econic 2633L NLA Tanker truck with new Aqua Boss high pressure w
79
€ 18.680 USD ≈ US$ 20.817
Камион-цистерна
Година 2008 Километража 90 км Сила 326 кс
Норвешка, Tiller
камион со рамна платформа MERCEDES-BENZ Sprinter 311 CDI + HR Palfinger PC 3300
24
аукција € 3.721 USD ≈ US$ 4.147
Камион со рамна платформа
Година 2008 Километража 557103 км Сила 109 кс
Чехија, Beroun
камион фургон MERCEDES-BENZ Atego 816 Bluetec 4
17
€ 8.750 USD ≈ US$ 9.751
Камион фургон
Носивост 3050 кг Евро Euro 4 Зафатнина V=35.86 м³ Суспензија пружина/пневматски
Година 2007-12-01 Километража 562000 км Сила 115 kW
Унгарија, Vác
камион кипер MERCEDES-BENZ  6x6 Actros 3344 bordmatic 33/26t
14
€ 79.990 USD ≈ US$ 89.141
Камион кипер
Носивост 12200 кг Евро Euro 5 Суспензија пружина/пружина Марка на каросерија Meiller
Година 2010 Километража 38619 км Сила 320 kW
Чехија, Bystřany u Teplic
камион со рамна платформа MERCEDES-BENZ Actros 2541 6x2 Pritsche Kran Terrex TLC 165.2
15
€ 23.900 USD ≈ US$ 26.634
Камион со рамна платформа
Носивост 11640 кг Евро Euro 5 Суспензија пружина/пневматски
Година 2009-07-30 Километража 901535 км Сила 300 kW
Германија, Goch
камион-шасија MERCEDES-BENZ Sprinter 408 CDI PALFINGER PC 1500 MET LIER- WINCH
23
€ 7.900 USD ≈ US$ 8.804
Камион-шасија
Носивост 900 кг
Година 2005-01-10 Километража 185733 км Сила 82 кс
Холандија
камион завеса MERCEDES-BENZ Canter 9C18  Edscha 4.6t.NL Mitnahmestapler 1.5t
20
€ 36.850 USD ≈ US$ 41.066
Камион завеса
Носивост 3250 кг Евро Euro 6 Зафатнина V=30.58 м³
Година 2015-3 Километража 161622 км Сила 175 кс
Германија, Sottrum
камион завеса MERCEDES-BENZ Canter 8C18 Edscha 3.5t.NL Mitnahmestapler 1.5t
20
€ 36.850 USD ≈ US$ 41.066
Камион завеса
Евро Euro 6 Зафатнина V=30.58 м³
Година 2015-3 Километража 161622 км Сила 175 кс
Германија, Sottrum
камион-ладилник MERCEDES-BENZ ACTROS 2845 6X2 EURO 6 FRIGO  COMBI 50 CC 2x LIFT + приколка-ладилник
12
преговара
Камион-ладилник
Носивост 26125 кг Евро Euro 6 Зафатнина V=110.41 м³
Година 2015-08 Километража 897000 км Сила 450 кс
Холандија, MAASDIJK
камион-ладилник MERCEDES-BENZ Sprinter Koel Auto & Lift Meubelbak 519 3.0 BlueTEC 366 Airco ,C
24
€ 36.950 USD ≈ US$ 41.177
Камион-ладилник
Носивост 1595 кг Евро Euro 6
Година 2015-03-20 Километража 188335 км Сила 190 кс
Холандија, Roosendaal
Омилени : 0 Споредба : 0