Камиони IVECO EuroCargo

Резултати од пребарување: 569 огласа
Прикажи
Претплати се
Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила

Камиони IVECO EuroCargo: 569 огласа

камион со рамна платформа IVECO EuroCargo ML80E18DK
61
аукција 6.982 € SEK USD 74.000 SEK ≈ 7.534 US$
Камион со рамна платформа
Евро Euro 3
Година 2010-02-24 Километража Сила 182 кс
Шведска, Karlstad
камион завеса IVECO 75E18 Eurocargo
1
ВИДЕО
преговара
Камион завеса
Носивост 2640 кг Евро Euro 5 Зафатнина V=35.54 м³
Година 2012-03 Километража 336600 км Сила 179 кс
Швајцарија, Regensdorf
Претплатете се да добивате нови огласи од овој оддел
Со кликнувањето тука, ја прифаќате нашата политика на приватност и корисничкиот договор.
камион со церада IVECO EUROCARGO 120EL16
8
7.900 € USD ≈ 8.524 US$
Камион со церада
Евро Euro 4 Зафатнина V=41.47 м³
Година 4/2008 Километража 105051 км Сила 134 kW
Словачка, Levice
камион со церада IVECO EUROCARGO 75E16
11
3.900 € USD ≈ 4.208 US$
Камион со церада
Евро Euro 4 Зафатнина V=40.84 м³
Година 10/2007 Километража 666264 км Сила
Словачка, Levice
камион завеса IVECO EUROCARGO 120E18
7
5.500 € USD ≈ 5.935 US$
Камион завеса
Евро Euro 3 Зафатнина V=45.45 м³
Година 2006-03 Километража 785400 км Сила 182 кс
Хрватска, Gornji Kneginec
камион завеса IVECO EUROCARGO 120 E 28, EURO 6, Manuál
26
18.900 € USD ≈ 20.390 US$
Камион завеса
Носивост 4590 кг Евро Euro 6 Зафатнина V=57.29 м³
Година 2015-02 Километража 656663 км Сила 280 кс
Словачка, Štúrovo
камион за шлепување IVECO Eurocargo 75E17 - INOX
20
16.800 € USD ≈ 18.130 US$
Камион за шлепување
Суспензија пневматски/пневматски
Година 2004 Километража 413000 км Сила 125 kW
Словенија, Tolmin
камион со рамна платформа IVECO EUROCARGO 75E14
8
8.900 € USD ≈ 9.603 US$
Камион со рамна платформа
Зафатнина V=6.76 м³
Година 6/1999 Километража 321052 км Сила
Словачка, Levice
камион кипер IVECO Eurocargo 75/14
3
6.200 € USD ≈ 6.690 US$
Камион кипер
Носивост 3600 кг Евро Euro 2 Суспензија пружина/пружина Модел Eurocargo
Година 2000 Километража 412459 км Сила 140 кс
Словенија
камион со церада IVECO EUROCARGO 75 E 17, EURO 3, Manuál
27
1.500 € USD ≈ 1.619 US$
Камион со церада
Носивост 3000 кг Евро Euro 3 Зафатнина V=46 м³
Година 2003-02 Километража 924728 км Сила 170 кс
Словачка, Štúrovo
камион-ладилник IVECO EUROCARGO ML120EL21
9
ВИДЕО
4.500 € USD ≈ 4.856 US$
Камион-ладилник
Носивост 5190 кг Евро Euro 3 Зафатнина V=27.46 м³ Суспензија пружина/пневматски
Година 2003 Километража 780552 км Сила 210 кс
Словенија, Gomilsko
камион со церада IVECO EUROCARGO ML75E17, bez TP + TEČ, NEPOJAZDNE ! VIN 500
8
890 € USD ≈ 960,30 US$
Камион со церада
Година 1/2004 Километража Сила
Словачка, Levice
камион кипер IVECO EUROCARGO ML150E21
9
ВИДЕО
15.200 € USD ≈ 16.400 US$
Камион кипер
Носивост 8100 кг Евро Euro 3 Зафатнина V=5.76 м³
Година 2004 Километража 459000 км Сила 210 кс
Словенија, Gomilsko
камион со автоподигнувач на контејнер IVECO EUROCARGO
19
27.900 € USD ≈ 30.100 US$
Камион со автоподигнувач на контејнер
Носивост 9230 кг Евро Euro 5
Година 04/2011 Километража 256000 км Сила 300 кс
Словачка, Žilina
камион фургон IVECO EUROCARGO 75E12, EURO 3, manuál VIN 456
10
1.000 € USD ≈ 1.079 US$
Камион фургон
Евро Euro 3 Зафатнина V=31.8 м³
Година Километража 855556 км Сила
Словачка, Levice
Омилени : 0 Споредба : 0
Резултати од пребарување: 569 огласа
Прикажи
Претплати се