Камиони FIAT Ducato

Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила

Камиони FIAT Ducato: 166 огласа

продавница на камион FIAT Ducato 230 pojazdná predajňa VIN 697
14
€ 8.500 USD ≈ US$ 9.407
Продавница на камион
Евро Euro 2
Година 3/1995 Километража 164644 км Сила 84.3 кс
Словачка, Levice
камион кипер FIAT Ducato  2.3 JTD 130
12
€ 14.083,33 USD ≈ US$ 15.586
Камион кипер
Евро Euro 5
Година 12/2014 Километража 32980 км Сила 131 кс
Словачка, Levice
Претплатете се да добивате нови огласи од овој оддел
Со кликнувањето тука, ја прифаќате нашата политика на приватност и корисничкиот договор.
камион со рамна платформа FIAT Ducato  2.3 JTD 130, euro 5, MANUáL VIN 274
12
€ 13.750 USD ≈ US$ 15.217
Камион со рамна платформа
Евро Euro 5
Година 12/2014 Километража 32980 км Сила 131 кс
Словачка, Levice
камион со рамна платформа FIAT DUCATO 2.3 JTD 130  VIN 308
12
€ 13.750 USD ≈ US$ 15.217
Камион со рамна платформа
Евро Euro 5 Зафатнина V=2.32 м³
Година 12/2014 Километража 22913 км Сила 131 кс
Словачка, Levice
камион со рамна платформа FIAT Ducato  2.3 JTD 130  VIN 611
13
€ 13.900 USD ≈ US$ 15.383
Камион со рамна платформа
Евро Euro 5 Зафатнина V=1.92 м³
Година 12/2014 Километража 38024 км Сила
Словачка, Levice
камион фургон FIAT DUCATO 2,5 TDi pojazdná predajňa
16
€ 7.900 USD ≈ US$ 8.743
Камион фургон
Година 10/1995 Километража 239430 км Сила 116 кс
Словачка, Levice
камион со рамна платформа FIAT Ducato MultiJet 120 MAXI
15
€ 7.107 BGN USD BGN 13.900 ≈ US$ 7.865
Камион со рамна платформа
Носивост 3500 кг
Година 2010 Километража 172000 км Сила 120 кс
Бугарија, КАРЛОВО
камион-шасија FIAT ducato
2
€ 10.800 USD ≈ US$ 11.952
Камион-шасија
Година 08/2011 Километража 105000 км Сила
Словачка, Trstin
камион-ладилник FIAT Ducato, 2.3
13
€ 6.900 USD ≈ US$ 7.636
Камион-ладилник
Носивост 1000 кг Евро Euro 4 Зафатнина V=11.1 м³
Година 2008-12 Километража 272116 км Сила 120 кс
Луксембург, Contern
камион со церада FIAT Ducato 3.0 JTD
15
€ 7.800 USD ≈ US$ 8.632
Камион со церада
Година 2013-09 Километража 394434 км Сила 177 кс
Чехија, Velké Meziříčí
камион-ладилник FIAT Ducato 130MJET/2.3 L5H3
18
€ 10.950 USD ≈ US$ 12.118
Камион-ладилник
Зафатнина V=11.88 м³
Година 2013-10 Километража 272500 км Сила 131 кс
Чехија, Praha 10 –Štěrboholy
камион фургон FIAT Ducato 120MJET/2.3 KOFFER 8 PAL/ LBW
7
€ 8.200 USD ≈ US$ 9.075
Камион фургон
Зафатнина V=18.52 м³
Година 2007-10 Километража 196400 км Сила 120 кс
Чехија, Praha 10 –Štěrboholy
камион-ладилник FIAT Ducato, 2,2 JTD
20
€ 6.600 USD ≈ US$ 7.304
Камион-ладилник
Носивост 850 кг Евро Euro 4 Зафатнина V=11.1 м³
Година 2008-04 Километража 267683 км Сила 101 кс
Луксембург, Contern
камион фургон FIAT Ducato 3.0
17
€ 7.100 USD ≈ US$ 7.858
Камион фургон
Зафатнина V=17.44 м³
Година 2009-11 Километража 432050 км Сила 158 кс
Чехија, Praha 10 –Štěrboholy
камион-ладилник FIAT Ducato, 2,2 JTD
18
€ 6.900 USD ≈ US$ 7.636
Камион-ладилник
Носивост 850 кг Евро Euro 4 Зафатнина V=11.1 м³
Година 2008-12 Километража 191353 км Сила 101 кс
Луксембург, Contern
Омилени : 0 Споредба : 0