Камиони CITROEN

Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила

Камиони CITROEN: 61 огласа

камион со рамна платформа CITROEN JUMPER CDC LÅNG
33
аукција € 93,26 SEK USD SEK 1.000 ≈ US$ 103
Камион со рамна платформа
Година 1997 Километража Сила 103 кс
Шведска, Karlstad
камион завеса CITROEN Jumper
8
€ 11.900 USD ≈ US$ 13.170
Камион завеса
Евро Euro 6 Зафатнина V=24.12 м³
Година 11/2017 Километража 266608 км Сила 163 кс
Словачка, Levice
Претплатете се да добивате нови огласи од овој оддел
Со кликнувањето тука, ја прифаќате нашата политика на приватност и корисничкиот договор.
камион за транспорт на возила CITROEN
9
аукција € 1.719 NOK USD NOK 17.000 ≈ US$ 1.902
Камион за транспорт на возила
Година Километража 143405 км Сила 127 кс
Норвешка, Lillehammer
камион-ладилник CITROEN Berlingo 1,9  RELEC FROID TR21
13
€ 2.675 USD ≈ US$ 2.960
Камион-ладилник
Носивост 520 кг Евро Euro 3 Зафатнина V=1.99 м³
Година 2005-04 Километража 335680 км Сила 89.73 кс
Луксембург, Contern
камион-ладилник CITROEN Berlingo 1,6 HDI
14
€ 4.500 USD ≈ US$ 4.980
Камион-ладилник
Носивост 560 кг Евро Euro 4 Зафатнина V=4.28 м³
Година 2009-05 Километража 129391 км Сила 74.78 кс
Луксембург, Contern
камион-ладилник CITROEN Jumper 2,0
14
€ 3.850 USD ≈ US$ 4.261
Камион-ладилник
Носивост 960 кг Евро Euro 1 Зафатнина V=10.93 м³
Година 2006-10 Километража 269616 км Сила 84 кс
Луксембург, Contern
камион-ладилник CITROEN Jumpy 2.0 HDi, Carrier Xarios 200
13
€ 3.600 USD ≈ US$ 3.984
Камион-ладилник
Носивост 530 кг
Година 2006-11 Километража 197515 км Сила 94 кс
Луксембург, Contern
камион фургон CITROEN JUMPER Koffer Hűtős + HF
12
€ 8.054 HUF USD HUF 2.680.000 ≈ US$ 8.913
Камион фургон
Година 2007 Километража 298 км Сила
Унгарија, Budapest
камион со церада CITROEN
13
€ 5.150 USD ≈ US$ 5.700
Камион со церада
Евро Euro 5
Година 2012 Километража Сила
Чехија, VELKÉ MEZIŘÍČÍ
камион завеса CITROEN JUMPER LAMBOX 2.0 HDI
10
€ 14.250 CZK USD CZK 369.000 ≈ US$ 15.772
Камион завеса
Евро Euro 6 Зафатнина V=25.56 м³
Година 2017-5 Километража 163521 км Сила 163 кс
Чехија, Ostrovačice u Brna
камион-ладилник CITROEN Berlingo 1,6 HDI, RELEC FROID TR21
13
€ 3.700 USD ≈ US$ 4.095
Камион-ладилник
Носивост 450 кг Евро Euro 4 Зафатнина V=3.83 м³
Година 2009-03 Километража 202608 км Сила 74.78 кс
Луксембург, Contern
камион-ладилник CITROEN Berlingo 1,6 HDI, RELEC FROID TR21
16
€ 3.700 USD ≈ US$ 4.095
Камион-ладилник
Носивост 460 кг Евро Euro 4 Зафатнина V=3.81 м³
Година 2008-01 Километража 222087 км Сила 74.78 кс
Луксембург, Contern
камион-ладилник CITROEN Berlingo 1,6 HDI
17
€ 4.500 USD ≈ US$ 4.980
Камион-ладилник
Носивост 430 кг Евро Euro 4 Зафатнина V=3.83 м³
Година 2009-03 Километража 128124 км Сила 74.78 кс
Луксембург, Contern
нови камион со церада CITROEN Jumper L3 Pritsche Plane LBW 130Ps E6+AC
1
€ 24.980 USD ≈ US$ 27.645
Камион со церада
Евро Euro 6 Зафатнина V=19.4 м³
Година 2019 Километража 100 км Сила 131 кс
Унгарија, Győr
камион со церада CITROEN Jumper 3.0HDI pritsche 8 PAL/ luft/ klima
18
€ 11.800 USD ≈ US$ 13.059
Камион со церада
Зафатнина V=21.04 м³
Година 2016-10 Километража 345430 км Сила 177 кс
Чехија, Praha 10 –Štěrboholy
Омилени : 0 Споредба : 0