Камиони за транспорт на возила RENAULT

Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила

Камиони за транспорт на возила RENAULT: 61 огласа

камион за транспорт на возила RENAULT PREMIUM DXI 460, für LOHR, Manual,mit hydraulik
15
€ 11.300 USD ≈ US$ 12.868
Носивост 10732 кг Евро Euro 5
Година 2012-01 Километража 717418 км Сила 470 кс
Словачка, Štúrovo
нови камион за транспорт на возила RENAULT D-WIDE + KTT METAGO PRO + приколка за транспорт на возила
16
€ 189.900 USD ≈ US$ 216.258
Евро Euro 6
Година 2019 Километража 300 км Сила 4 кс
Словенија, 1000
Претплатете се да добивате нови огласи од овој оддел
Со кликнувањето тука, ја прифаќате нашата политика на приватност и корисничкиот договор.
камион за транспорт на возила RENAULT PREMIUM 460DXI EEV + EUROLOHR 1.53
10
€ 45.900 USD ≈ US$ 52.271
Евро Euro 5 Суспензија пневматски/пневматски Марка на каросерија Lohr Модел EUROLOHR 1.53
Година 2014 Километража 745014 км Сила 460 кс
Словенија, 1000
камион за транспорт на возила RENAULT Premium 410 + приколка за транспорт на возила
9
€ 30.000 USD ≈ US$ 34.164
Носивост 10830 кг Евро Euro 5 Број на автомобили 7
Година 2006-11 Километража 980000 км Сила 410 кс
Унгарија, Polgárdi
камион за транспорт на возила RENAULT Premium 450 DXI + přívěs + приколка за транспорт на возила
10
€ 22.900 USD ≈ US$ 26.079
Носивост 16500 кг Евро Euro 5
Година 2008-06 Километража 913875 км Сила 450 кс
Чехија, Zlín
камион за транспорт на возила RENAULT Premium D 340 + приколка за транспорт на возила
13
€ 5.400 USD ≈ US$ 6.150
Евро Euro 2
Година 2000-06 Километража 1241000 км Сила 339 кс
Чехија, Lhota pod Libčany
камион за транспорт на возила RENAULT Premium 450 dxi + приколка за транспорт на возила
17
€ 20.900 USD ≈ US$ 23.801
Евро Euro 4
Година 09/2007 Километража 973254 км Сила
Германија, RHEINE
камион за транспорт на возила RENAULT G260 Depanage
13
€ 5.900 USD ≈ US$ 6.719
Година 10/1988 Километража 371000 км Сила
Германија, RHEINE
камион за транспорт на возила RENAULT PREMIUM  450 DXI EURO 5 + ROLGO PEGASUS + приколка за транспорт на возила
20
€ 29.900 USD ≈ US$ 34.050
Година 11/2008 Километража 943000 км Сила
Германија, RHEINE
камион за транспорт на возила RENAULT PREMIUM + приколка за транспорт на возила
8
€ 19.700 USD ≈ US$ 22.434
Носивост 19400 кг Евро Euro 4 Број на автомобили 3
Година 2017 Километража 980000 км Сила
Украина
камион за транспорт на возила RENAULT PREMIUM 270 DXI
13
€ 25.370 PLN USD PLN 108.000 ≈ US$ 28.896
Носивост 9000 кг Евро Euro 5 Суспензија пневматски/пневматски
Година 2012-10 Километража 321000 км Сила 270 кс
Полска, ŁAZY
камион за транспорт на возила RENAULT Premium 370 Multilohr, Lohr, Manual, Retarder, Airco, Cartranspo
6
€ 9.800 USD ≈ US$ 11.160
Носивост 7420 кг Евро Euro 3 Суспензија пружина/пневматски
Година 2006-03-01 Километража 993000 км Сила 370 кс
Холандија, EDE GLD
камион за транспорт на возила RENAULT Premium 370 Manual, Retarder, Airco, Cartransporter, Combi
6
€ 12.800 USD ≈ US$ 14.577
Носивост 7510 кг Евро Euro 3 Суспензија пружина/пневматски
Година 2006-03-24 Километража 921000 км Сила 370 кс
Холандија, EDE GLD
камион за транспорт на возила RENAULT Messenger B120-35 Car Carrier / Machine Transport
8
€ 3.250 USD ≈ US$ 3.701
Носивост 1010 кг
Година 1995-12-07 Километража 367262 км Сила 116 кс
Холандија, Den Bosch ('s-Hertogenbosch)
камион за транспорт на возила RENAULT R385
19
€ 17.500 USD ≈ US$ 19.929
Година 1993 Километража 120764 км Сила
Италија, Cuneo
Омилени : 0 Споредба : 0