Филтри -

Камиони за транспорт на гориво RENAULT

Резултати од пребарување: 105 огласа
Прикажи
Претплати се
Филтер

Камиони за транспорт на гориво RENAULT: 105 огласа

Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
камион за транспорт на гориво RENAULT DXI 430 Premium Lander A3, Obj.-Nr.: 0142/21
13
Контактирајте го продавачот
29.900 € Без ДДВ
Носивост 15180 кг Суспензија пружина/пневматски Марка на каросерија Kroll Модел A3
Година 2011-12-13 Километража 316670 км Сила 439 кс
Германија, Stuhr
камион за транспорт на гориво RENAULT Premium 270 DXI E5/13000l/4 Kammern/ADR bis 2021
16
Контактирајте го продавачот
26.800 € Без ДДВ
Година 2010-07 Километража 252276 км Сила 271 кс
Шпанија, Alcasser (Valencia)
Претплатете се да добивате нови огласи од овој оддел
Со кликнувањето тука, ја прифаќате нашата политика на приватност и корисничкиот договор.
камион за транспорт на гориво RENAULT Premium 270DXi
16
Контактирајте го продавачот
27.800 € Без ДДВ
Евро Euro 5 Зафатнина 13 м³
Година 2011-02 Километража 274665 км Сила 271 кс
Шпанија, Alcasser (Valencia)
камион за транспорт на гориво RENAULT Midliner 150
15
Контактирајте го продавачот
10.000 € Без ДДВ
Година 1996-11-06 Километража 355458 км Сила 150 кс
Холандија, Oisterwijk
камион за транспорт на гориво RENAULT PREMIUM 280 DXI + MAGYAR 13000 L (4 comp./Source et Dôme)
13
Контактирајте го продавачот
19.900 € Без ДДВ
Евро Euro 4 Зафатнина 13 м³ Суспензија пружина/пневматски
Година 2008-10-23 Километража 282185 км Сила 280 кс
Белгија, Handzame
камион за транспорт на гориво RENAULT PREMIUM 280 DXI +MAGYAR 13000 L (4 comp./Source et Dôme)
14
Контактирајте го продавачот
19.900 € Без ДДВ
Носивост 11230 кг Евро Euro 4 Зафатнина 13 м³ Суспензија пружина/пневматски
Година 2008-12-16 Километража 403135 км Сила 280 кс
Белгија, Handzame
камион за транспорт на гориво RENAULT Premium 270 Euro 2
24
Контактирајте го продавачот
12.900 € Без ДДВ
Носивост 11720 кг Евро Euro 2 Зафатнина 13.5 м³ Суспензија пружина/пружина
Година 2006-10-22 Километража 288897 км Сила 270 кс
Белгија, Hooglede
камион за транспорт на гориво RENAULT Premium 220 Euro 3
28
Контактирајте го продавачот
10.000 € Без ДДВ
Носивост 10180 кг Евро Euro 3 Суспензија пружина/пружина
Година 2005-12-18 Километража 502363 км Сила 220 кс
Белгија, Hooglede
камион за транспорт на гориво RENAULT PREMIUM 270 DCI
10
Контактирајте го продавачот
11.500 € Без ДДВ
Евро Euro 3 Зафатнина 13.5 м³ Суспензија пружина/пружина
Година 2004-10 Километража 379356 км Сила 270 кс
Белгија, Wingene
камион за транспорт на гориво RENAULT Premium 320 Euro 3
28
Контактирајте го продавачот
19.900 € Без ДДВ
Носивост 16560 кг Евро Euro 3 Зафатнина 19.846 м³ Суспензија пружина/пневматски
Година 2006-09-12 Километража 505180 км Сила
Белгија, Hooglede
камион за транспорт на гориво RENAULT PREMIUM 320 DCI + TANK 18000 L(5 comp.)
13
ВИДЕО
Контактирајте го продавачот
16.900 € Без ДДВ
Носивост 15920 кг Евро Euro 3 Зафатнина 18 м³ Суспензија пружина/пневматски
Година 2005-01-25 Километража 350253 км Сила 320 кс
Белгија, Handzame
камион за транспорт на гориво RENAULT Gamme G 230
9
Побарајте цена
цена на барање
Носивост 11910 кг Зафатнина 14 м³ Суспензија пружина/пружина
Година 09/1992 Километража 196044 км Сила 230 кс
Франција, Bourron Marlotte
камион за транспорт на гориво RENAULT PREMIUM 250
10
Контактирајте го продавачот
11.500 € Без ДДВ
Зафатнина 12.5 м³ Суспензија пружина/пружина
Година 1999-07 Километража 669000 км Сила 250 кс
Белгија, Wingene
камион за транспорт на гориво RENAULT PREMIUM 270 DCI
10
Контактирајте го продавачот
11.500 € Без ДДВ
Евро Euro 3 Зафатнина 13.5 м³ Суспензија пружина/пружина
Година 2004 Километража 377392 км Сила 270 кс
Белгија, Wingene
камион за транспорт на гориво RENAULT PREMIUM 270 DXI-euro5+ TANK 13000 L (5 comp.)
15
Контактирајте го продавачот
29.900 € Без ДДВ
Носивост 11160 кг Евро Euro 5 Зафатнина 13 л Суспензија пружина/пневматски
Година 2010-01-20 Километража 299247 км Сила 265 кс
Белгија, Handzame
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Омилени : 0 Споредба : 0
Резултати од пребарување: 105 огласа
Прикажи
Претплати се