Камион за транспорт на гас RENAULT MIDLUM 210

€ 14.500
Нето цена
≈ US$ 16.327
Марка RENAULT
Модел MIDLUM 210
Тип камион за транспорт на гас
Година на производство 2000
Прва регистрација 2000-11
Километража 696905 км
Зафатнина 16.91 м³
Вкупна тежина 16000 кг
Локација Белгија Wingene
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 18030534
Опис
Нето тежина 9820 кг
Вкупни димензии 8 м × 2.5 м × 3.6 м
Каросерија
Марка на каросерија ROBINE
Мотор
Сила 210 кс (154 kW)
Евро Euro 2
Менувачи
Тип рачен
Оски
Оски 2
Оскина конфигурација 4x2
Суспензија пружина/пружина
Меѓуоскино растојание 3650 мм
Предна оска
Големина на гуми 285/70 R19.5
Втора оска
Големина на гуми 285/70 R19.5
Сопирачки
ABS
Telma
Кабина
Ретровизори со електрично прилагодување
Дополнителна опрема
ADR
Блокада на диференцијал
Состојба
Состојба половни
Опис
VIN VF643ACA000001708
Боја бел
Дополнителни информации: англиски
Construction use: fuel
Axle 1 Profile left: 65
Axle 1 Profile right: 65
Axle 1 Brake type: Disk
Axle 1 Suspension: Leaf
Axle 1 Max axle load: 5800
Axle 1 Alloy wheels: No
Axle 2 Profile left: 65
Axle 2 Profile right: 65
Axle 2 Brake type: Drum
Axle 2 Suspension: Leaf
Axle 2 Max axle load: 10900
Axle 2 Reduction: ✓
Axle 2 Differential lock: ✓
Axle 2 Alloy wheels: No
Location: BE
Category: Tanker Truck
Retarder: No
PTO: Gearbox
Tare: 9820 kg
type of the cabin: Short cabin
Options
PTO (Gearbox)
Radio-Cassette
Heated exterior mirrors
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Контакти DEGROOTE TRUCKS-BELGIUM
Испрати порака
captcha
Слични огласи