Филтри -

Камиони со церада RENAULT од Италија

Резултати од пребарување: 8 огласа
Прикажи
Претплати се
Филтер

Камиони со церада RENAULT од Италија: 8 огласа

Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
камион со церада RENAULT PREMIUM 330.180 4X2  CENTINATO 7,5 MT
17
8.900 €
Носивост 10000 кг Суспензија пружина/пневматски
Година 2006-09 Километража Сила 330 кс
Италија, Carmagnola ( To )
камион со церада RENAULT PREMIUM 300
13
9.900 € Без ДДВ
Носивост 14700 кг Евро Euro 2 Зафатнина 65.12 м³ Суспензија пружина/пневматски
Година 2000-05 Километража 466000 км Сила 300 кс
Италија, Costigliole Saluzzo (CN)
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
камион со церада RENAULT Midliner 180
12
5.000 €
Носивост 4800 кг
Година 1999 Километража 550000 км Сила 180 кс
Италија, Chiusa di Pesio (CN)
камион со церада RENAULT Midlum 180
15
4.500 €
Носивост 2900 кг Евро Euro 2
Година 2001 Километража 828970 км Сила 180 кс
Италија, Chiusa di Pesio (CN)
камион со церада RENAULT PREMIUM 370 CENTINA + PEDANA !!!!!
6
8.000 €
Носивост 14000 кг Евро Euro 3 Суспензија пружина/пневматски
Година 2003 Километража 870000 км Сила 370 кс
Италија, Chiusa di Pesio (CN)
камион со церада RENAULT FURGONE PATENTE C RIMESSO NUOVO
21
6.500 €
Носивост 3150 кг Евро Euro 3
Година 2002 Километража 30000 км Сила 150 кс
Италија, Chiusa di Pesio (CN)
камион со церада RENAULT PREMIUM 450 DXI
17
21.900 € Без ДДВ
Носивост 15100 кг Евро Euro 5 Суспензија пружина/пневматски
Година 2007-07 Километража 650000 км Сила 450 кс
Италија, Costigliole Saluzzo (CN)
камион со церада RENAULT PREMIUM 420 DCI
12
12.900 € Без ДДВ
Носивост 13950 кг Евро Euro 3 Суспензија пружина/пневматски
Година 2003-06 Километража 700000 км Сила 420 кс
Италија, Costigliole Saluzzo (CN)
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Омилени : 0 Споредба : 0
Резултати од пребарување: 8 огласа
Прикажи
Претплати се