Камиони со церада

Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила

Камиони со церада: 160 огласа

камион со церада GOUPIL G5H
35
аукција € 552,90 SEK USD SEK 5.900 ≈ US$ 610
Носивост 490 кг Зафатнина V=3.09 м³
Година 2014 Километража 20522 км Сила
Шведска, Svenljunga
камион со церада IVECO DAILY 70C17 EEV 4x2 Flat bed (tail lift) - 13
61
аукција € 5.253 SEK USD SEK 56.055 ≈ US$ 5.795
Носивост 3643 кг
Година 2013 Километража Сила 170 кс
Шведска, Kungälv
Претплатете се да добивате нови огласи од овој оддел
Со кликнувањето тука, ја прифаќате нашата политика на приватност и корисничкиот договор.
камион со церада PEUGEOT Boxer 2.0 Blue HDi
4
€ 19.000 USD ≈ US$ 20.959
Носивост 1006 кг Евро Euro 6
Година 05/2018 Километража 145729 км Сила 120 kW
Словачка, Nitra
камион со церада MERCEDES-BENZ Sprinter 318 CDI
12
€ 10.170 BGN USD BGN 19.900 ≈ US$ 11.224
Зафатнина V=21.67 м³
Година 2008 Километража 258000 км Сила 180 кс
Бугарија, КАРЛОВО
камион со церада MERCEDES-BENZ 316CDI /EURO 5
33
преговара
Година 2010 Километража Сила 160 кс
Грција, Τρίκαλα
камион со церада IVECO DAILY 35S15,LBW
21
€ 12.500 USD ≈ US$ 13.789
Носивост 1060 кг Зафатнина V=18.04 м³ Суспензија пружина/пружина
Година 2013-06-05 Километража 159000 км Сила 107 kW
Бугарија, RUSE
камион со церада RENAULT MASTER T 35 Pritsche, Plane
5
€ 12.100 USD ≈ US$ 13.348
Носивост 835 кг Евро Euro 5 Суспензија пружина/пружина
Година 2013 Километража Сила
Швајцарија, Gansingen
камион со церада FIAT Ducato 3.0 JTD
15
€ 7.800 USD ≈ US$ 8.604
Година 2013-09 Километража 394434 км Сила 177 кс
Чехија, Velké Meziříčí
камион со церада FORD Transit 350L
18
€ 5.900 USD ≈ US$ 6.508
Евро Euro 5 Зафатнина V=18.4 м³
Година 2014-01 Километража 607878 км Сила 125 кс
Чехија, Nové Strašecí
камион со церада RENAULT MASTER 165DCI  PRITSCHE 8PAL. / LONG CAB / LUFT
18
€ 9.000 USD ≈ US$ 9.928
Зафатнина V=18 м³
Година 2015-05 Километража 443000 км Сила 163 кс
Чехија, Praha 10 –Štěrboholy
камион со церада PEUGEOT BOXER 3.0
19
€ 7.750 USD ≈ US$ 8.549
Зафатнина V=21.51 м³
Година 2013-07 Километража 634300 км Сила 177 кс
Чехија, Praha 10 –Štěrboholy
камион со церада RENAULT MASTER 165DCI PRITSCHE+PLANE 9PAL./LUFT
20
€ 9.850 USD ≈ US$ 10.866
Зафатнина V=24.02 м³
Година 2016-01 Километража 389000 км Сила 163 кс
Чехија, Praha 10 –Štěrboholy
камион со церада IVECO DAILY 35S17 PRITSCHE+PLANE 8 PAL./ KLIMA
17
€ 13.200 USD ≈ US$ 14.561
Зафатнина V=19.34 м³
Година 2015-04 Километража 478960 км Сила 170 кс
Чехија, Praha 10 –Štěrboholy
камион со церада RENAULT Master 165DCI pritsche 9PAL /schlafe/ luft
15
€ 9.850 USD ≈ US$ 10.866
Зафатнина V=24.02 м³
Година 2016-09 Километража 441975 км Сила 163 кс
Чехија, Praha 10 –Štěrboholy
камион со церада FIAT Ducato 180/3.0
19
€ 11.800 USD ≈ US$ 13.017
Зафатнина V=19.85 м³
Година 2015-12 Километража 385400 км Сила 177 кс
Чехија, Praha 10 –Štěrboholy
Омилени : 0 Споредба : 0