Камион-ладилник RENAULT Premium 430DXi FRC

€ 51.600
Бруто цена
€ 43.000
Нето цена
≈ US$ 48.418
Марка RENAULT
Модел Premium 430DXi FRC
Тип камион-ладилник
Година на производство 11/2010
Километража 790807 км
Вкупна тежина 26000 кг
Локација Португалија Fátima
Датум на објавување јан 30, 2019
Каталошки број на продавачот 8287
Мотор
Сила 430 кс (316 kW)
Гориво дизел
Евро Euro 5
Оски
Оски 3
Оскина конфигурација 6x2
Сопирачки
ABS
EBS
Ретардер
Кабина
Патен компјутер
Клима уред
Круз контрола (темпомат)
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации: португалски
Equipamento: Euro 5, Retarder, Caixa frigorifica Chereau FRC Congelação 8,20mts, Aparelho frio Thermo king T 1000R

Motor Volvo, Caixa velocidades automática, Ebs, Cruise control, Computador de bordo,Ar condicionado,Plataforma elevatória Dhollandia

Preço só para Exportação!

Equipment: Euro 5, Retarder, Chereau FRC Freezer Freezer 8,20mts Cold unit Thermoking T 1000R

Cruise control, Onboard computer, Air-conditioning, Dhollandia

Price only for Export!

The bigest choice of trucks in PORTUGAL !!!

For detailes please call us or visit our website

www.autocoelhinhos.com

+400 units available

We ship worldwide ask us about our shipping rates
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Контакти Autocoelhinhos SA
Испрати порака
captcha
Слични огласи