Камиони-ладилники RENAULT

Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила

Камиони-ладилники RENAULT: 192 огласа

камион-ладилник RENAULT PREMIUM 320 DXI,freezer,DAMAGED ENGINE,E5,521
12
€ 3.000 USD ≈ US$ 3.416
Евро Euro 5 Зафатнина V=43.8 м³
Година 2007-11 Километража 840000 км Сила 320 кс
Словачка, Levice
камион-ладилник RENAULT Premium 370 DXI
13
€ 10.500 USD ≈ US$ 11.957
Носивост 7155 кг Евро Euro 5 Суспензија пневматски/пневматски
Година 10/2009 Километража 768000 км Сила 370 кс
Швајцарија, Boulens
Претплатете се да добивате нови огласи од овој оддел
Со кликнувањето тука, ја прифаќате нашата политика на приватност и корисничкиот договор.
камион-ладилник RENAULT Premium 370
11
€ 9.100 USD ≈ US$ 10.363
Носивост 6950 кг Евро Euro 5 Суспензија пружина/пневматски
Година 2009-08 Километража 739795 км Сила 370 кс
Швајцарија, Oberhasli
камион-ладилник RENAULT PREMIUM 410 Kühlkasten mit LBW
10
€ 14.000 USD ≈ US$ 15.943
Носивост 6800 кг Евро Euro 5 Суспензија пружина/пружина
Година 2009-3 Километража Сила
Швајцарија, Gansingen
камион-ладилник RENAULT midlum 190.12
7
€ 15.900 USD ≈ US$ 18.107
Евро Euro 5 Зафатнина V=32.08 м³ Суспензија пружина/пневматски
Година 2008-04 Километража 369419 км Сила 140 kW
Србија, Simanovci
камион-ладилник RENAULT Premium 450
10
€ 13.195 USD ≈ US$ 15.026
Носивост 6700 кг Евро Euro 5
Година 2009-01 Километража 1161002 км Сила 450 кс
Швајцарија, Oberhasli
камион-ладилник RENAULT Magnum
16
€ 20.000 USD ≈ US$ 22.776
Носивост 12500 кг Евро Euro 5 Суспензија пневматски/пневматски
Година 2009-02 Километража 1036000 км Сила 460 кс
Бугарија, Добрич
камион-ладилник RENAULT KANGOO FW /EURO 4
35
преговара
Година Километража Сила
Грција, Τρίκαλα
камион-ладилник RENAULT Midlum 220.12
15
€ 6.900 USD ≈ US$ 7.858
Носивост 3830 кг Евро Euro 1 Зафатнина V=32.82 м³
Година 2005-07 Километража 366149 км Сила 220 кс
Луксембург, Contern
камион-ладилник RENAULT Master chladírenský
17
€ 7.787 CZK USD CZK 199.000 ≈ US$ 8.867
Година 2010 Километража 304329 км Сила 120 кс
Чехија, Třebechovice pod Orebem
камион-ладилник RENAULT PREMIUM 450.26
14
€ 11.990 USD ≈ US$ 13.654
Евро Euro 5
Година 2008-08 Километража 978000 км Сила 450 кс
Унгарија, Kisigmand
камион-ладилник RENAULT Master
18
€ 6.456 CZK USD CZK 165.000 ≈ US$ 7.352
Година 2009 Километража 319468 км Сила 120 кс
Чехија, Třebechovice pod Orebem
камион-ладилник RENAULT Premium 450 DXi
11
€ 13.599 USD ≈ US$ 15.487
Носивост 12700 кг Евро Euro 5 Суспензија пружина/пневматски
Година 2008-02 Километража 430000 км Сила 451 кс
Чехија, Highway D11, EXIT25
камион-ладилник RENAULT MAXITY 130 DXI FRIGO
11
€ 8.783 HUF USD HUF 2.850.000 ≈ US$ 10.002
Година 2009 Километража 359 км Сила 131 кс
Унгарија, Budapest
камион-ладилник RENAULT Master 150dci KÜHLKOFFER 8PAL /LBW/ klima/
15
€ 12.450 USD ≈ US$ 14.178
Зафатнина V=20 м³
Година 2012-09 Километража 329000 км Сила 145 кс
Чехија, Praha 10 –Štěrboholy
Омилени : 0 Споредба : 0