Камиони-ладилники, хладилен камион

Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила

Камиони-ладилники: 227 огласа

камион-ладилник VOLKSWAGEN Crafter
17
€ 10.170 BGN USD BGN 19.900 ≈ US$ 11.224
Евро Euro 5
Година 2012 Километража 232000 км Сила
Бугарија, КАРЛОВО
камион-ладилник IVECO Daily 35 3.0 HPT 4x2 Box (chillers + tail lift) - 13
69
аукција € 5.555 SEK USD SEK 59.275 ≈ US$ 6.128
Носивост 770 кг Евро Euro 5
Година 2013 Километража Сила 170 кс
Шведска, Kungälv
PRO
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Видете ја понудата
камион-ладилник IVECO 35 C 15
10
€ 32.990 USD ≈ US$ 36.391
Носивост 583 кг Зафатнина V=12.44 м³ Суспензија пружина/пружина
Година 2018-08 Километража 70 км Сила 150 кс
Словачка, Bratislava
камион-ладилник IVECO Daily 35 2.3 HPT 4x2 Box (tail lift) - 14
30
аукција € 5.201 SEK USD SEK 55.500 ≈ US$ 5.738
Носивост 840 кг Евро Euro 5 Суспензија пружина/пружина
Година 2014-02-28 Километража 229233 км Сила 145 кс
Шведска, Kungälv
камион-ладилник MERCEDES-BENZ 513 CDI
9
€ 15.350 USD ≈ US$ 16.933
Зафатнина V=14.41 м³ Суспензија пружина/пружина
Година 2011-08-22 Километража 239203 км Сила
Србија, Simanovci
камион-ладилник MERCEDES-BENZ Sprinter 519 CDI Pickup / Chassis (190hp) 4x2 Box (tail lift) -
64
аукција € 749,70 SEK USD SEK 8.000 ≈ US$ 827
Носивост 1880 кг Евро Euro 5
Година 2012-11-12 Километража Сила 190 кс
Шведска, Kungälv
камион-ладилник FIAT Ducato 130MJET/2.3 L5H3
18
€ 10.950 USD ≈ US$ 12.079
Зафатнина V=11.88 м³
Година 2013-10 Километража 272500 км Сила 131 кс
Чехија, Praha 10 –Štěrboholy
камион-ладилник FIAT Doblo 1.3HDI
16
€ 5.200 USD ≈ US$ 5.736
Евро Euro 4 Зафатнина V=4.3 м³
Година 2010-06 Километража 232356 км Сила 89.73 кс
Луксембург, Contern
камион-ладилник IVECO 35C13, Thermo King V300
18
€ 7.500 USD ≈ US$ 8.273
Евро Euro 4 Зафатнина V=12.78 м³
Година 2010-07 Километража 199031 км Сила 129 кс
Луксембург, Contern
камион-ладилник FORD Transit 2.4TDCI/103kw TIEFKÜHLER /380V/ klima
17
€ 13.050 USD ≈ US$ 14.395
Зафатнина V=13.77 м³
Година 2009-11 Километража 321745 км Сила 140 кс
Чехија, Praha 10 –Štěrboholy
камион-ладилник MERCEDES-BENZ Sprinter II Pritsche 310/311/313/314/316 CDI
11
€ 12.300 USD ≈ US$ 13.568
Евро Euro 5 Зафатнина V=16.96 м³
Година 2013-02 Километража 155277 км Сила 129 кс
Унгарија, Győr
камион-ладилник CITROEN Berlingo 1,9  RELEC FROID TR21
13
€ 2.675 USD ≈ US$ 2.951
Носивост 520 кг Евро Euro 3 Зафатнина V=1.99 м³
Година 2005-04 Километража 335680 км Сила 89.73 кс
Луксембург, Contern
камион-ладилник FIAT Scudo 2,0 Relec TR 21
15
€ 5.930 USD ≈ US$ 6.541
Носивост 1033 кг Евро Euro 4 Зафатнина V=6.84 м³
Година 2009-06 Километража 146221 км Сила 120 кс
Луксембург, Contern
камион-ладилник FIAT Scudo 2,0 Relec TR 21
18
€ 5.880 USD ≈ US$ 6.486
Носивост 1070 кг Евро Euro 4 Зафатнина V=7.21 м³
Година 2009-05 Километража 195901 км Сила 120 кс
Луксембург, Contern
камион-ладилник CITROEN Berlingo 1,6 HDI
14
€ 4.500 USD ≈ US$ 4.964
Носивост 560 кг Евро Euro 4 Зафатнина V=4.28 м³
Година 2009-05 Километража 129391 км Сила 74.78 кс
Луксембург, Contern
Омилени : 0 Споредба : 0