Филтри -

Камиони-ладилници RENAULT од Германија

Резултати од пребарување: 16 огласа
Прикажи
Претплати се
Филтер

Камиони-ладилници RENAULT од Германија: 16 огласа

Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
камион-ладилник RENAULT Midlum 220.14
15
Побарајте цена
цена на барање
Евро Euro 5 Зафатнина 37.42 м³
Година 2013-07 Километража 311868 км Сила 220 кс
Германија, Eichenzell
камион-ладилник RENAULT Master
17
Контактирајте го продавачот
19.800 € Без ДДВ
Евро Euro 5 Зафатнина 15.54 м³
Година 2012-07 Километража 83726 км Сила 125 кс
Германија, Hilden
Претплатете се да добивате нови огласи од овој оддел
Со кликнувањето тука, ја прифаќате нашата политика на приватност и корисничкиот договор.
камион-ладилник RENAULT D 12 Kühlkoffer Bi-Temperatur LBW Trennwand E6
27
Контактирајте го продавачот
29.900 € Без ДДВ
Евро Euro 6 Зафатнина 37.93 м³
Година 2016-06 Километража 229000 км Сила 366 кс
Германија, Lahr
камион-ладилник RENAULT Midlum 220 Tiefkühlkoffer Thermoking Diesel+Stro
5
Контактирајте го продавачот
8.500 € Со вклучен ДДВ
Евро Euro 3 Зафатнина 44.64 м³
Година 2006-04 Километража 364000 км Сила 215 кс
Германија, Lübbecke
камион-ладилник RENAULT D 18 Kühlkoffer Scheckheft Kamera Bi-Temp. E6
30
Контактирајте го продавачот
49.900 € Без ДДВ
Евро Euro 6 Зафатнина 43 м³
Година 2016-09 Километража 90000 км Сила 286 кс
Германија, Lahr
камион-ладилник RENAULT Midium 180-7.5EL Bitemp
15
Контактирајте го продавачот
14.900 € Без ДДВ
Носивост 1500 кг Евро Euro 5 Зафатнина 29.39 м³ Суспензија пружина/пневматски
Година 2014-01 Километража 279617 км Сила 185 кс
Германија, Stadthagen
камион-ладилник RENAULT Midlum 280-18
13
Контактирајте го продавачот
8.500 € Без ДДВ
Евро Euro 5 Зафатнина 43.92 м³
Година 2008-06 Километража 537000 км Сила 280 кс
Германија, Lübesse
камион-ладилник RENAULT Midlum 220 DXi Kühlkoffer Bi-Temp LBW Trennwand
26
Контактирајте го продавачот
9.900 € Без ДДВ
Евро Euro 5 Зафатнина 38 м³
Година 2008-04 Километража 449000 км Сила 219 кс
Германија, Lahr
камион-ладилник RENAULT Premium 460 Kühlkoffer CARRIER  7,3m L.B.W. 4x2
20
Контактирајте го продавачот
18.700 € Без ДДВ
Евро Euro 5 Зафатнина 45 м³
Година 2013-06 Километража 542201 км Сила 470 кс
Германија, Bottrop
камион-ладилник RENAULT Premium/Meat/Rohr/Fleischhangbahnen/with trailer
62
Контактирајте го продавачот
15.450 € Без ДДВ
Носивост 4985 кг Евро Euro 5 Суспензија пружина/пневматски
Година 2009-11-09 Километража 575285 км Сила 451 кс
Германија, Salzgitter
камион-ладилник RENAULT Midlum 16.220 CS 950Mt/Strom/Bi-Temp/Türen+LBW
21
Контактирајте го продавачот
17.800 € Без ДДВ
Евро Euro 5 Зафатнина 37.79 м³
Година 2011-01 Километража 199753 км Сила 220 кс
Германија, Hilden
камион-ладилник RENAULT Midlum 16.220
19
Контактирајте го продавачот
17.800 € Без ДДВ
Носивост 7250 кг Евро Euro 5 Зафатнина 36.95 м³
Година 2012-03 Километража 342177 км Сила 220 кс
Германија, Hilden
камион-ладилник RENAULT Midlum 180Dxi
15
Контактирајте го продавачот
14.800 € Без ДДВ
Евро Euro 5 Зафатнина 22.62 м³
Година 2010-01 Километража 159317 км Сила 179 кс
Германија, Hilden
камион-ладилник RENAULT Midlum 16.270 FrigoBlock/Strom/LBW/Rolltor/FRC
18
Контактирајте го продавачот
17.800 € Без ДДВ
Носивост 7160 кг Евро Euro 5 Суспензија пружина/пневматски
Година 2011-08 Километража 165996 км Сила 271 кс
Германија, Hilden
камион-ладилник RENAULT Midlum 16.220 E5 CS 850Mt/Strom/Bi-Temp/Tür/ATP
22
Контактирајте го продавачот
17.800 € Без ДДВ
Носивост 7660 кг Евро Euro 5 Зафатнина 41.85 м³
Година 2011-12 Километража 251455 км Сила 220 кс
Германија, Hilden
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Омилени : 0 Споредба : 0
Резултати од пребарување: 16 огласа
Прикажи
Претплати се