Филтри -

Камиони-ладилници RENAULT од Франција

Резултати од пребарување: 15 огласа
Прикажи
Претплати се
Филтер

Камиони-ладилници RENAULT од Франција: 15 огласа

Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
камион-ладилник RENAULT Premium 270
11
Контактирајте го продавачот
16.500 € Без ДДВ
Евро Euro 5
Година 07/2013 Километража 769853 км Сила 270 кс
Франција, Ablis
камион-ладилник RENAULT Midlum 180
12
Побарајте цена
цена на барање
Евро Euro 5
Година 09/2011 Километража 398760 км Сила 180 кс
Франција, Ablis
Претплатете се да добивате нови огласи од овој оддел
Со кликнувањето тука, ја прифаќате нашата политика на приватност и корисничкиот договор.
камион-ладилник RENAULT Midlum 190
11
Контактирајте го продавачот
7.500 € Без ДДВ
Евро Euro 4
Година 03/2008 Километража 531573 км Сила 190 кс
Франција, Ablis
камион-ладилник RENAULT Premium
6
Контактирајте го продавачот
25.000 € Без ДДВ
Евро Euro 5 Зафатнина 52.8 м³ Суспензија пневматски/пневматски
Година 2014-04 Километража 920623 км Сила
Франција, Rennes CEDEX 9
камион-ладилник RENAULT Midlum 220
11
Контактирајте го продавачот
10.500 € Без ДДВ
Евро Euro 5
Година 07/2010 Километража 305148 км Сила 220 кс
Франција, Ablis
камион-ладилник RENAULT Premium 270 frigorifique
9
Побарајте цена
цена на барање
Носивост 9000 кг Евро Euro 5 Зафатнина 50.36 м³ Суспензија пружина/пневматски
Година 2012-10-02 Километража 598000 км Сила 270 кс
Франција, ROUEN
камион-ладилник RENAULT MIDLUM 220.13
34
Контактирајте го продавачот
18.000 € Без ДДВ
Евро Euro 4 Зафатнина 41.13 м³
Година 2009-05-01 Километража 320153 км Сила 220 кс
Франција, Saint Rambert d’Albon
камион-ладилник RENAULT MIDLUM 270
23
Контактирајте го продавачот
34.000 € Без ДДВ
Носивост 6.49 кг Евро Euro 5 Зафатнина 43.63 м³
Година 2012-11-28 Километража 313250 км Сила 270 кс
Франција, Saint Rambert d’Albon
камион-ладилник RENAULT Premium
5
Контактирајте го продавачот
17.000 € Без ДДВ
Евро Euro 5
Година 2012-04 Километража 739029 км Сила 270 кс
Франција, Rennes CEDEX 9
камион-ладилник RENAULT Midlum 180dci.10
21
Контактирајте го продавачот
6.700 € Без ДДВ
Носивост 3320 кг Евро Euro 3 Зафатнина 28 м³ Суспензија пружина/пружина
Година 2003-02-20 Километража 460000 км Сила 174 кс
Франција, SAINT MAUR
камион-ладилник RENAULT Premium 280
16
Контактирајте го продавачот
8.000 € Без ДДВ
Евро Euro 5 Суспензија пружина/пневматски
Година 2007 Километража Сила 280 кс
Франција, Neuville-en-Ferrai
камион-ладилник RENAULT 190DXI
10
Контактирајте го продавачот
7.000 € Без ДДВ
Евро Euro 4
Година 2006-11-16 Километража 336 км Сила
Франција, Jâlons
камион-ладилник RENAULT Midlum 190
8
Контактирајте го продавачот
7.000 €
Година 06/2007 Километража 710951 км Сила
Франција, LIPOSTHEY
камион-ладилник RENAULT Midlum
5
Побарајте цена
цена на барање
Евро Euro 5
Година 09/2011 Километража 610159 км Сила 300 кс
Франција, Arc sur Tille
оштетен камион-ладилник RENAULT Midlum 270 DXI
5
Побарајте цена
цена на барање
Евро Euro 5
Година 03/2012 Километража 377338 км Сила
Франција, Arc sur Tille
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Омилени : 0 Споредба : 0
Резултати од пребарување: 15 огласа
Прикажи
Претплати се