Камион-контејнер VOLVO FM12 420

Цена:
преговара
Марка VOLVO
Модел FM12 420
Тип камион-контејнер
Година на производство 02/1999
Километража 707496 км
Локација Португалија
Датум на објавување фев 03, 2019
Autoline ID LA16937
Мотор
Сила 420 кс (309 kW)
Гориво дизел
Оски
Оски 3
Оскина конфигурација 6x4
Суспензија пружина/пружина
Дополнителна опрема
Камион монтирани кран
Марка Hiab
Модел 250-2
Носивост 11300 кг
Состојба
Состојба половни
Опис
Боја бел
Дополнителни информации: португалски
VOLVO FM12 420, CX. MANUAL ALTAS E BAIXAS + OVERDRIVE, VEB , SUSPENSÃO MECANICA INTEGRAL, REDUÇÃO AOS CUBOS, PALA DE SOL, A/C.
EQUIPADO COM CAIXA ABERTA TAIPAIS COM PINOS PORTA CONTENTORES, MEDIDAS: 7.50 X 2.47 X 0.50 E
GRUA HIAB 250-2 2 EXTENSÕES HIDRAULICAS, 2 EXTABILIZADORES HIDRAULICOS
PESO MAX. SUPORTADO 11.300kg
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Контакти Auto-Manaiacar S.A.
Испрати порака
captcha
Слични огласи