Камиони кипер VOLVO од Португалија

Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила

Камиони кипер VOLVO од Португалија: 34 огласа

камион кипер VOLVO FL7 260 left hand drive Intercooler TELMA 19 ton on springs
36
€ 8.250 USD ≈ US$ 9.395
Носивост 9000 кг Суспензија пружина/пружина Начин на истовар странично
Година 01/1988 Километража 430000 км Сила 260 кс
Португалија
камион кипер VOLVO FM13 440
8
преговара
Евро Euro 4 Суспензија пружина/пневматски Модел Basmorais Начин на истовар тространо
Година 2009-11-06 Километража 820000 км Сила 440 кс
Португалија
Претплатете се да добивате нови огласи од овој оддел
Со кликнувањето тука, ја прифаќате нашата политика на приватност и корисничкиот договор.
камион кипер VOLVO FM 260
7
€ 37.000 USD ≈ US$ 42.136
Евро Euro 3
Година 08/2006 Километража 735250 км Сила 260 кс
Португалија, Fátima
камион кипер VOLVO FM12 340
12
€ 44.000 USD ≈ US$ 50.107
Евро Euro 3 Суспензија пружина/пружина
Година 02/2005 Километража 355293 км Сила 340 кс
Португалија, Fátima
камион кипер VOLVO FL10
6
€ 13.750 USD ≈ US$ 15.659
Година Километража 110174 км Сила
Португалија, Mozelos SMF
камион кипер VOLVO FH 500 // Euro 5
8
€ 57.000 USD ≈ US$ 64.912
Евро Euro 5
Година 03/2010 Километража 974598 км Сила 500 кс
Португалија, Fátima
камион кипер VOLVO FM13 440 // 8x4
7
€ 44.000 USD ≈ US$ 50.107
Евро Euro 4 Суспензија пружина/пружина
Година 01/2007 Километража 579388 км Сила 440 кс
Португалија, Fátima
камион кипер VOLVO FMX 450 // 8x4 - 2 Units
6
преговара
Евро Euro 5 Суспензија пружина/пружина
Година 2013 Километража 297090 км Сила 450 кс
Португалија, Fátima
камион кипер VOLVO FMX 420
6
€ 57.000 USD ≈ US$ 64.912
Евро Euro 5 Суспензија пружина/пружина
Година 08/2013 Километража 165724 км Сила 420 кс
Португалија, Fátima
камион кипер VOLVO FM 410 // Steel Suspension
9
€ 36.500 USD ≈ US$ 41.566
Евро Euro 5
Година 10/2009 Километража 555835 км Сила 410 кс
Португалија, Fátima
камион кипер VOLVO FH 440 // Euro 4
11
€ 55.000 USD ≈ US$ 62.634
Евро Euro 4
Година 06/2009 Километража 357598 км Сила 440 кс
Португалија, Fátima
камион кипер VOLVO FH12 420
23
преговара
Суспензија пружина/пневматски
Година 2004 Километража 326373 км Сила 420 кс
Португалија
камион кипер VOLVO FMX 420 CV
10
€ 56.000 USD ≈ US$ 63.773
Евро Euro 5 Суспензија пружина/пружина Начин на истовар задна
Година 2013-12 Километража 180000 км Сила 420 кс
Португалија
камион кипер VOLVO FH 380
12
€ 15.000 USD ≈ US$ 17.082
Евро Euro 1 Суспензија пружина/пружина Начин на истовар двострано
Година 1994-05 Километража 831000 км Сила 380 кс
Португалија
камион кипер VOLVO NL10
8
€ 13.500 USD ≈ US$ 15.374
Суспензија пружина/пружина
Година 1991 Километража 110908 км Сила
Португалија, Fátima
Омилени : 0 Споредба : 0