Камиони кипер SCANIA од Португалија

Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила

Камиони кипер SCANIA од Португалија: 15 огласа

камион кипер SCANIA P 270 + HIAB 144XS-B2 Hiduo
10
€ 36.000 USD ≈ US$ 39.708
Евро Euro 3
Година Километража 638423 км Сила 270 кс
Португалија, Fátima
камион кипер SCANIA 113 360
5
€ 20.500 USD ≈ US$ 22.611
Суспензија пружина/пружина
Година 01/1992 Километража 500000 км Сила
Португалија, Chaves
PRO
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Видете ја понудата
камион кипер SCANIA 93M 210
8
€ 7.500 USD ≈ US$ 8.272
Суспензија пневматски/пневматски
Година 06/1991 Километража 357430 км Сила 210 кс
Португалија, Fátima
камион кипер SCANIA T 124G 360 - Torpedo
9
€ 17.500 USD ≈ US$ 19.302
Година 01/2000 Километража 497789 км Сила 360 кс
Португалија, Fátima
камион кипер SCANIA 124C 360
8
€ 22.500 USD ≈ US$ 24.817
Година 06/1998 Километража 662120 км Сила 360 кс
Португалија, Fátima
камион кипер SCANIA P340
9
€ 37.000 USD ≈ US$ 40.811
Евро Euro 3 Суспензија пружина/пружина
Година 04/2005 Километража 552785 км Сила 340 кс
Португалија, Fátima
камион кипер SCANIA 93M 250
9
€ 7.700 USD ≈ US$ 8.493
Суспензија пружина/пружина
Година 11/1992 Километража 392832 км Сила 250 кс
Португалија, Fátima
камион кипер SCANIA 113H 360
9
€ 15.800 USD ≈ US$ 17.427
Суспензија пружина/пружина
Година 1994 Километража 471055 км Сила 360 кс
Португалија, Fátima
камион кипер SCANIA T114C 340
9
€ 26.000 USD ≈ US$ 28.678
Суспензија пружина/пружина
Година 08/2001 Километража 322722 км Сила 340 кс
Португалија, Fátima
камион кипер SCANIA R380
42
€ 37.500 USD ≈ US$ 41.362
Марка на каросерија Meiller Модел KIPPER Начин на истовар тространо
Година 07/2005 Километража 271715 км Сила 380 кс
Португалија
камион кипер SCANIA 93M 250
9
€ 13.500 USD ≈ US$ 14.890
Евро Euro 2 Суспензија пружина/пружина Начин на истовар тространо
Година 04/1996 Километража 419828 км Сила 250 кс
Португалија, Fátima
камион кипер SCANIA P 380
11
преговара
Година 2008 Километража 417819 км Сила
Португалија, AGUIM
камион кипер SCANIA 124 C 360
10
преговара
Година 2000 Километража 453630 км Сила
Португалија, AGUIM
камион кипер SCANIA P113
3
€ 12.000 USD ≈ US$ 13.236
Суспензија пружина/пружина Начин на истовар тространо
Година 1996-01-04 Километража 207945 км Сила 266 kW
Португалија, Câmara de Lobos
камион кипер SCANIA T113
3
преговара
Суспензија пружина/пружина Начин на истовар тространо
Година 1995-01-16 Километража 359182 км Сила 228 kW
Португалија, Câmara de Lobos
Омилени : 0 Споредба : 0