Камиони кипер SCANIA

Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила

Камиони кипер SCANIA: 437 огласа

камион кипер SCANIA Scania P410 /KH-Kipper
14
€ 72.290 PLN USD PLN 315.000 ≈ US$ 79.735
Евро Euro 6
Година 2016 Километража 85000 км Сила 410 кс
Полска, Kielce
камион кипер SCANIA 2014 G 400 8X4 E5 MEILLER TIPPER
21
€ 43.900 USD ≈ US$ 48.422
Носивост 32000 кг Евро Euro 5 Зафатнина V=25 м³ Суспензија пружина/пружина Марка на каросерија Meiller Начин на истовар задна
Година 2014-03-14 Километража 150000 км Сила 400 кс
Турција, İSTANBUL
камион кипер SCANIA G420
9
€ 53.500 USD ≈ US$ 59.010
Евро Euro 5
Година 2012 Километража 246920 км Сила
Швајцарија, Sachseln
PRO
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Видете ја понудата
камион кипер SCANIA R620 V8  Lastväxlarekipage + приколка кипер
59
аукција € 14.100 SEK USD SEK 151.000 ≈ US$ 15.549
Носивост 15190 кг Евро Euro 4
Година 2009 Километража Сила 620 кс
Шведска, Karlstad
камион кипер SCANIA Tippbil / Schaktbil  R520 med släp SLP-3-8200-KS + приколка кипер
74
аукција € 16.900 SEK USD SEK 181.000 ≈ US$ 18.639
Евро Euro 6
Година 2014 Километража Сила 519 кс
Шведска, Karlstad
камион кипер SCANIA P114GB 6x2 Tipper (crane) - 01
88
аукција € 5.181 SEK USD SEK 55.500 ≈ US$ 5.715
Носивост 12900 кг Евро Euro 3
Година 2001-03-08 Километража Сила 340 кс
Шведска, Kungälv
камион кипер SCANIA P380 CB
46
аукција € 7.142 SEK USD SEK 76.500 ≈ US$ 7.878
Носивост 15040 кг Евро Euro 4
Година 2008-04-21 Километража Сила 381 кс
Шведска, Karlstad
камион кипер SCANIA P340CB MNZ 6x2 Tipper - 08
71
аукција € 9.383 SEK USD SEK 100.500 ≈ US$ 10.349
Носивост 14800 кг Евро Euro 4
Година 2008-04-10 Километража Сила 340 кс
Шведска, Kungälv
камион кипер SCANIA P124 360
10
€ 14.800 USD ≈ US$ 16.324
Зафатнина V=11.43 м³ Начин на истовар тространо
Година 4/1999 Километража 911565 км Сила
Словачка, Levice
камион кипер SCANIA 124
4
€ 23.800 USD ≈ US$ 26.251
Евро Euro 3 Суспензија пружина/пружина Начин на истовар задна
Година 2001 Километража 270000 км Сила
Словачка
камион кипер SCANIA 2018 G450 E6 AUTO 8X4 HARDOX TIPPER 2 PCS AV.
17
€ 76.500 USD ≈ US$ 84.379
Евро Euro 6 Суспензија пружина/пружина
Година 2018-07-02 Километража 89000 км Сила 450 кс
Турција
камион кипер SCANIA 2012 G 400 EURO 5 8X4 HARDOX TIPPER
14
€ 34.500 USD ≈ US$ 38.053
Евро Euro 5 Суспензија пружина/пружина Начин на истовар задна
Година 01/2012 Километража 270000 км Сила 400 кс
Турција, İSTANBUL
камион кипер SCANIA  P410
33
€ 72.000 USD ≈ US$ 79.416
Носивост 29000 кг Евро Euro 6 Зафатнина V=26 м³ Суспензија пружина/пружина Марка на каросерија Meiller Модел 26M3 Начин на истовар задна
Година 2018-11-01 Километража 34000 км Сила 410 кс
Турција, ISTANBUL
камион кипер SCANIA 164 480
19
€ 11.123 USD ≈ US$ 12.269
Носивост 11870 кг Евро Euro 3 Зафатнина V=5.26 м³ Суспензија пружина/пневматски
Година 2001 Километража 754326 км Сила 480 кс
Шведска, Trelleborg
камион кипер SCANIA R-420
2
€ 43.000 USD ≈ US$ 47.429
Година 03/2008 Километража 290000 км Сила
Словачка, Žarnovica
камион кипер SCANIA G360LB HSZ 6x2 Tipper - 11
52
аукција € 7.982 SEK USD SEK 85.500 ≈ US$ 8.804
Носивост 14860 кг Евро Euro 5
Година 2011 Километража Сила 360 кс
Шведска, Kungälv
Омилени : 0 Споредба : 0