Камиони кипер RENAULT

Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила

Камиони кипер RENAULT: 420 огласа

камион кипер RENAULT s110
5
€ 2.000 USD ≈ US$ 2.278
Зафатнина V=12.88 м³ Суспензија пружина/пружина Марка на каросерија Marrel Модел benne Начин на истовар задна
Година 1987-03-30 Километража 357000 км Сила 110 кс
Франција, Mamers
камион кипер RENAULT Kerax
8
€ 26.500 USD ≈ US$ 30.178
Носивост 45000 кг Евро Euro 3 Зафатнина V=18 м³ Суспензија пружина/пружина Марка на каросерија Wielton Модел 2015 Начин на истовар задна
Година 2014 Километража 550000 км Сила
Турција, Karatay Konya
камион кипер RENAULT KERAX 420.40 8X4  2006 MODEL
5
€ 17.500 USD ≈ US$ 19.929
Начин на истовар задна
Година 2006-12-01 Километража 250000 км Сила 420 кс
Турција
PRO
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Видете ја понудата
камион кипер RENAULT 2006
9
€ 19.020 TRY USD TRY 125.000 ≈ US$ 21.664
Евро Euro 4 Марка на каросерија Meiller Модел 2010 Начин на истовар задна
Година 2006 Километража 11111 км Сила 400 кс
Турција
камион кипер RENAULT Kerax 520 MEİLLER HARDOX
20
преговара
Носивост 27000 кг Марка на каросерија Meiller Модел 2011 Начин на истовар задна
Година 2011 Километража Сила
Турција
камион кипер RENAULT Kerax 520 MİELLER HARDOX
12
€ 1.111 USD ≈ US$ 1.265
Носивост 75000 кг Зафатнина V=28 м³ Марка на каросерија Meiller Модел 2011 Начин на истовар задна
Година 2011 Километража 1111 км Сила
Турција
камион кипер RENAULT Kerax 430
6
€ 41.900 USD ≈ US$ 47.716
Евро Euro 5
Година 2011 Километража 300000 км Сила 430 кс
Словенија, 1000
камион кипер RENAULT Kerax 440
10
€ 30.000 USD ≈ US$ 34.164
Суспензија хидраулично Марка на каросерија Meiller Модел 2009 Начин на истовар задна
Година 02/2009 Километража 240000 км Сила 440 кс
Турција
камион кипер RENAULT Kerax 420
11
€ 18.500 USD ≈ US$ 21.068
Носивост 27000 кг Зафатнина V=24 м³ Марка на каросерија Meiller Модел 2006 Начин на истовар задна
Година 2006 Километража 269000 км Сила
Турција
камион кипер RENAULT Kerax 420
17
€ 30.626,85 USD ≈ US$ 34.878
Носивост 40000 кг
Година 2005 Километража 278000 км Сила 420 кс
Бугарија, Пловдив
камион кипер RENAULT KERAX 520
12
преговара
Носивост 27000 кг Зафатнина V=30 м³ Марка на каросерија Meiller Модел 2011 Начин на истовар задна
Година 2011 Километража 248000 км Сила 520 кс
Турција
камион кипер RENAULT Kerax 420 DCi
6
€ 18.500 USD ≈ US$ 21.068
Носивост 27000 кг Зафатнина V=24 м³ Марка на каросерија Meiller Модел 2006 Начин на истовар задна
Година 2006 Километража 250 км Сила
Турција
камион кипер RENAULT 2011
10
€ 31.500 USD ≈ US$ 35.872
Зафатнина V=27 м³ Марка на каросерија Meiller Начин на истовар задна
Година 07/2011 Километража 320000 км Сила
Турција
камион кипер RENAULT Premium 450 DXI
11
€ 26.489 USD ≈ US$ 30.166
Носивост 14285 кг Евро Euro 5 Начин на истовар тространо
Година 2008-04 Километража 531000 км Сила 451 кс
Чехија, Highway D11, EXIT25
камион кипер RENAULT SKLÁPĚČ DO 3,5 TUNY!! TAŽNÉ!!
11
€ 8.413 CZK USD CZK 215.000 ≈ US$ 9.580
Евро Euro 3
Година 2005 Километража 162000 км Сила
Чехија, LIBEREC 10
камион кипер RENAULT SKLÁPĚČ!
16
€ 9.586 CZK USD CZK 245.000 ≈ US$ 10.917
Година 2007 Километража 221000 км Сила
Чехија, LIBEREC 10
Омилени : 0 Споредба : 0