Камиони кипер FORD

Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила

Камиони кипер FORD: 80 огласа

камион кипер FORD 2013
14
€ 27.000 USD ≈ US$ 29.781
Суспензија пружина/пружина
Година 2013 Километража 550000 км Сила
Турција
камион кипер FORD Cargo 3536
18
€ 41.000 USD ≈ US$ 45.223
Година 2017-07-07 Километража 70000 км Сила
Турција, Ankara
Претплатете се да добивате нови огласи од овој оддел
Со кликнувањето тука, ја прифаќате нашата политика на приватност и корисничкиот договор.
камион кипер FORD 2016 FORD 4136D 8x4 E/5 AC HORDOX TIPPER 3 PSC.
21
€ 36.500 USD ≈ US$ 40.259
Носивост 32000 кг Евро Euro 5 Зафатнина V=25 м³ Суспензија пружина/пружина Начин на истовар задна
Година 01/2016 Километража 140000 км Сила 360 кс
Турција, İSTANBUL
камион кипер FORD 2011 4136D/ E/5/ 8X4 HARDOX TIPPER -
22
€ 26.500 USD ≈ US$ 29.229
Носивост 32000 кг Евро Euro 5 Зафатнина V=25 м³ Начин на истовар задна
Година 2011-05-17 Километража 211000 км Сила
Турција, İSTANBUL
камион кипер FORD CARGO 4136 2 PCS
21
€ 40.540 TRY USD TRY 255.000 ≈ US$ 44.720
Модел 2016
Година Километража 85000 км Сила 360 кс
Турција, ANKARA
камион кипер FORD 2017 4142XD EURO6 8X4 AUTO AC HARDOX TIPPER
20
€ 48.500 USD ≈ US$ 53.495
Носивост 32000 кг Евро Euro 6 Зафатнина V=25 м³ Суспензија пружина/пружина Начин на истовар задна
Година 2017 Километража 55000 км Сила 420 кс
Турција, İSTANBUL
камион кипер FORD 2012 FORD CARGO 3536 A/C
11
€ 27.000 USD ≈ US$ 29.781
Евро Euro 5 Модел 2012 FORD CARGO 3536 Начин на истовар задна
Година 2012-06-07 Километража 77000 км Сила
Турција, SAMSUN
камион кипер FORD Cargo 4142 D
14
€ 54.000 USD ≈ US$ 59.562
Носивост 29418 кг Евро Euro 6 Зафатнина V=26 м³ Суспензија пружина/пружина Начин на истовар задна
Година 2016-11-15 Километража 125825 км Сила 420 кс
Турција, Istanbul
камион кипер FORD 4142 D
19
€ 48.970 TRY USD TRY 308.000 ≈ US$ 54.015
Носивост 32000 кг Евро Euro 6 Суспензија пружина/пружина Начин на истовар задна
Година 2019-08-07 Километража 62700 км Сила 420 кс
Турција
камион кипер FORD 3536 D
16
€ 25.920 TRY USD TRY 163.000 ≈ US$ 28.586
Зафатнина V=18000 м³ Суспензија пружина/пружина Начин на истовар задна
Година 2011-07-01 Километража 135000 км Сила
Турција, ANKARA
камион кипер FORD 4136 D 2014 MODEL EURO 5 CÖMERTOĞLU & ZİYA CÖMERTOĞLU HARDOX
18
€ 33.870 TRY USD TRY 213.000 ≈ US$ 37.355
Носивост 32000 кг Евро Euro 5 Зафатнина V=22 м³ Суспензија пружина/пружина Начин на истовар задна
Година 01/2014 Километража 174000 км Сила
Турција, ANKARA
камион кипер FORD Cargo 4142 D
6
€ 54.000 USD ≈ US$ 59.562
Носивост 29418 кг Евро Euro 6 Зафатнина V=26 м³ Суспензија пружина/пружина Начин на истовар задна
Година 2016-11-14 Километража 134565 км Сила 420 кс
Турција, Istanbul
камион кипер FORD 4136 D
12
€ 36.750 USD ≈ US$ 40.535
Евро Euro 6 Зафатнина V=25 м³ Суспензија пружина/пружина Начин на истовар задна
Година 01/2016 Километража 200000 км Сила 360 кс
Турција, Ankara
камион кипер FORD 3536 D E5
1
€ 22.500 USD ≈ US$ 24.817
Евро Euro 5 Начин на истовар задна
Година 2012-06 Километража 80000 км Сила
Турција, SAMSUN
камион кипер FORD 35
16
€ 6.500 USD ≈ US$ 7.169
Година 2009 Километража 140000 км Сила
Швајцарија, Pfäffikon
Омилени : 0 Споредба : 0