Камиони кипер, камиони дампер

Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила

Камиони кипер: 295 огласа

камион кипер NISSAN Cabstar med trevägstipp
41
аукција € 111,90 SEK USD SEK 1.200 ≈ US$ 124
Носивост 1090 кг
Година 2007 Километража 206553 км Сила 150 кс
Шведска, Karlstad
камион кипер FIAT Ducato  2.3 JTD 130
12
€ 14.083,33 USD ≈ US$ 15.586
Евро Euro 5
Година 12/2014 Километража 32980 км Сила 131 кс
Словачка, Levice
PRO
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Видете ја понудата
камион кипер IVECO Daily 35C12
17
€ 7.618 BGN USD BGN 14.900 ≈ US$ 8.431
Година 2003 Километража 229120 км Сила 120 кс
Бугарија, КАРЛОВО
камион кипер IVECO Daily 35C12
17
€ 7.618 BGN USD BGN 14.900 ≈ US$ 8.431
Година 2006 Километража 202306 км Сила 120 кс
Бугарија, КАРЛОВО
камион кипер IVECO Daily 2.3HPI 4врати/7местен 3,10м. до 3,5т. Перфектен
16
€ 10.170 BGN USD BGN 19.900 ≈ US$ 11.261
Начин на истовар задна
Година 2008 Километража 190000 км Сила
Бугарија, КАРЛОВО
камион кипер HYUNDAI H1 2500 TDI
48
€ 12.500 USD ≈ US$ 13.834
Година 04/2006 Километража Сила
Грција, Τρίκαλα
камион кипер PIAGGIO Porter
6
преговара
Носивост 900 кг Марка на каросерија Schmitz Начин на истовар тространо
Година 2011-02-09 Километража 57000 км Сила
Грција
камион кипер MERCEDES-BENZ 2015
6
€ 55.000 USD ≈ US$ 60.869
Носивост 22 кг Евро Euro 5 Зафатнина V=25.74 м³ Суспензија хидраулично Модел 2015 Начин на истовар задна
Година 2015 Километража 188000 км Сила 400 кс
Турција
камион кипер NISSAN CABSTAR F24 35.13
46
преговара
Евро Euro 4 Модел MULTILIFT XR
Година 04/2009 Километража Сила
Грција
камион кипер MERCEDES-BENZ 311 CDI 4x2
11
€ 5.520 USD ≈ US$ 6.109
Носивост 1200 кг Начин на истовар задна
Година 2004-06 Километража 168130 км Сила 110 кс
Швајцарија, Oberhasli
камион кипер FORD Transit
15
€ 20.750 USD ≈ US$ 22.964
Зафатнина V=2.2 м³
Година 2016-06 Километража 45216 км Сила 155 кс
Австрија, Peuerbach
камион кипер MULTICAR M 26 L
10
преговара
Евро Euro 4
Година 2008 Километража 138870 км Сила 74 kW
Чехија, Bystřany u Teplic
нови камион кипер MERCEDES-BENZ SPRINTER 516 CDI DOKA 3 old. billencs
12
€ 15.330 HUF USD HUF 5.100.000 ≈ US$ 16.961
Година 2010 Километража 163 км Сила 160 кс
Унгарија, Budapest
камион кипер VOLKSWAGEN CRAFTER 35 DOKA
10
€ 10.370 HUF USD HUF 3.450.000 ≈ US$ 11.474
Година 2010 Километража 165 км Сила 109 кс
Унгарија, Budapest
камион кипер NISSAN CABSTAR 35.12 DREISEITENKIPPER / AHK  / 22790Km
19
€ 18.500 USD ≈ US$ 20.474
Зафатнина V=2.2 м³
Година 2016-02 Километража 22790 км Сила 122 кс
Чехија, Praha 10 –Štěrboholy
Омилени : 0 Споредба : 0