Филтри -

Камиони фургони од Швајцарија

Резултати од пребарување: 18 огласа
Прикажи

18 огласа: Камиони фургони од Швајцарија

Филтер
Сортирање: Датум на објавување ⬊
Датум на објавување ⬊ Датум на објавување ⬈ Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите Километража ⬊ Километража ⬈
цена на барање
2013
294010 км
Сила 240 кс (176 kW) Евро Euro 6 Гориво дизел Носивост 1500 кг Оскина конфигурација 4x2 Суспензија пружина/пневматски
Швајцарија, Oberhasli
Контактирајте го продавачот
цена на барање
2018
369500 км
Евро Euro 6 Носивост 4840 кг Зафатнина 46.92 м³ Оскина конфигурација 4x2 Суспензија пневматски/пневматски
Швајцарија, Gansingen
Контактирајте го продавачот
Marketing agency for truck and trailer dealers Marketing agency for truck and trailer dealers
Marketing agency for truck and trailer dealers
Increase your sales with Google and Facebook ads
Дознај повеќе
цена на барање
2006
923684 км
Евро Euro 5 Носивост 7200 кг Оскина конфигурација 4x2 Суспензија пневматски/пневматски
Швајцарија, Gansingen
Контактирајте го продавачот
цена на барање
2007
882780 км
Евро Euro 5 Носивост 14600 кг Зафатнина 43 м³ Оскина конфигурација 6x2 Суспензија пневматски/пневматски
Швајцарија, Gansingen
Контактирајте го продавачот
цена на барање
1999
124200 км
Евро Euro 2 Носивост 1600 кг Зафатнина 33.59 м³ Оскина конфигурација 4x2 Суспензија пружина/пружина
Швајцарија, Gansingen
Контактирајте го продавачот
цена на барање
2007
610100 км
Сила 408 кс (300 kW) Евро Euro 5 Носивост 6880 кг Зафатнина 44.4 м³ Оскина конфигурација 4x2
Швајцарија, Gansingen
Контактирајте го продавачот
цена на барање
2008
560602 км
Сила 290 кс (213 kW) Евро Euro 5 Гориво дизел Носивост 2000 кг Оскина конфигурација 4x2 Суспензија пружина/пневматски
Швајцарија, Oberhasli
Контактирајте го продавачот
цена на барање
2013
677568 км
Сила 360 кс (265 kW) Евро Euro 5 Гориво дизел Оскина конфигурација 4x2 Суспензија пневматски/пневматски
Швајцарија, Oberhasli
Контактирајте го продавачот
5.900 € Без ДДВ
2012
455643 км
Носивост 5090 кг
Швајцарија, Lucens
Контактирајте го продавачот
27.500 € Без ДДВ
2001
61000 км
Оскина конфигурација 4x4
Швајцарија, Gretzenbach
Контактирајте го продавачот
цена на барање
2011
517000 км
Сила 428 кс (315 kW) Евро Euro 5 Гориво дизел Оскина конфигурација 4x2
Швајцарија, Othmarsingen
Контактирајте го продавачот
23.830 € 22.900 CHF
2013
564400 км
Сила 480 кс (353 kW) Евро Euro 6 Гориво дизел Носивост 13800 кг Зафатнина 43.71 м³ Оскина конфигурација 6x2
Швајцарија, Regensdorf
Контактирајте го продавачот
цена на барање
2008
330038 км
Сила 280 кс (206 kW) Евро Euro 5 Гориво дизел Носивост 2700 кг Оскина конфигурација 4x2 Суспензија пружина/пневматски
Швајцарија, Oberhasli
Контактирајте го продавачот
цена на барање
2003
408595 км
Сила 220 кс (162 kW) Евро Euro 3 Гориво дизел Носивост 1750 кг Зафатнина 25.48 м³ Оскина конфигурација 4x2 Суспензија пружина/пневматски
Швајцарија, Oberhasli
Контактирајте го продавачот
цена на барање
2012
438557 км
Сила 300 кс (221 kW) Евро Euro 5 Гориво дизел Носивост 2000 кг Зафатнина 32.24 м³ Оскина конфигурација 4x2 Суспензија пружина/пневматски
Швајцарија, Oberhasli
Контактирајте го продавачот
цена на барање
2011
720747 км
Сила 380 кс (279 kW) Евро Euro 5 Гориво дизел Носивост 1500 кг Зафатнина 40.5 м³ Оскина конфигурација 4x2 Суспензија пружина/пневматски
Швајцарија, Oberhasli
Контактирајте го продавачот
цена на барање
2011
706735 км
Сила 380 кс (279 kW) Евро Euro 5 Гориво дизел Носивост 1500 кг Оскина конфигурација 4x2 Суспензија пружина/пневматски
Швајцарија, Oberhasli
Контактирајте го продавачот
цена на барање
2012
284000 км
Сила 180 кс (132 kW) Евро Euro 5 Гориво дизел Носивост 1500 кг Зафатнина 28.04 м³ Оскина конфигурација 4x2 Суспензија пружина/пружина
Швајцарија, Oberhasli
Контактирајте го продавачот
Партнерска програма на Autoline
Станете наш партнер и бидете наградени за секој привлечен клиент
Омилени : 0 Споредба : 0
Резултати од пребарување: 18 огласа
Прикажи