Филтри -

Камиони фургони RENAULT од Германија

Резултати од пребарување: 15 огласа
Прикажи
Претплати се
Филтер

Камиони фургони RENAULT од Германија: 15 огласа

Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
камион фургон RENAULT Midlum / 220 DXi / Klima/Dachspoiler
15
Контактирајте го продавачот
23.900 € Без ДДВ
Евро Euro 5
Година 2009-06 Километража 30504 км Сила 215 кс
Германија, Bovenden
камион фургон RENAULT Premium 380 DXi Koffer Retarder Scheckheft
28
Контактирајте го продавачот
14.900 € Без ДДВ
Евро Euro 5 Зафатнина 49.38 м³
Година 2012-03 Километража 560000 км Сила 389 кс
Германија, Lahr
Претплатете се да добивате нови огласи од овој оддел
Со кликнувањето тука, ја прифаќате нашата политика на приватност и корисничкиот договор.
камион фургон RENAULT Midlum 180 Koffer mit LBW
13
Контактирајте го продавачот
4.900 € Без ДДВ
Година 05/2002 Километража 668000 км Сила 174 кс
Германија, München
камион фургон RENAULT Midlum 180 DCI, Koffer  mit LBW
15
Контактирајте го продавачот
3.900 € Без ДДВ
Зафатнина 36 м³
Година 2005 Километража 351700 км Сила 174 кс
Германија, Niederfullbach bei Coburg
камион фургон RENAULT Midlum 210.10
23
Контактирајте го продавачот
4.900 € Без ДДВ
Носивост 4450 кг Евро Euro 2 Зафатнина 34 м³ Суспензија пружина/пневматски
Година 2000-06 Километража 386000 км Сила 209 кс
Германија, Lahr
камион фургон RENAULT Magnum 460
15
Контактирајте го продавачот
15.900 € Без ДДВ
Носивост 15995 кг Евро Euro 5 Зафатнина 49 м³ Суспензија пневматски/пневматски
Година 2008-09 Километража 811407 км Сила 460 кс
Германија, Altdorf bei Nürnberg
камион фургон RENAULT Magnum 480 DXI 6x2 Getr?nke LaSi
15
Контактирајте го продавачот
15.900 € Без ДДВ
Носивост 14250 кг Зафатнина 49 м³ Суспензија пневматски/пневматски
Година 2012-04 Километража 1035645 км Сила 489 кс
Германија, Altdorf bei Nürnberg
камион фургон RENAULT Magnum 480 DXI 6x2 Getr?nke LaSi
15
Контактирајте го продавачот
15.900 € Без ДДВ
Носивост 15350 кг Зафатнина 49.05 м³ Суспензија пневматски/пневматски
Година 2010-06 Километража 1158176 км Сила 489 кс
Германија, Altdorf bei Nürnberg
камион фургон RENAULT Midlum 220 DCI
15
Контактирајте го продавачот
5.950 € Без ДДВ
Евро Euro 4 Суспензија пневматски/пневматски
Година 08/2004 Километража 521945 км Сила 215 кс
Германија, Petershagen
камион фургон RENAULT Premium  460 BDF mit LBW  Euro5EEV
8
Контактирајте го продавачот
15.900 € Со вклучен ДДВ
Евро Euro 5
Година 2012 Километража 639000 км Сила 470 кс
Германија, Lübbecke
камион фургон RENAULT Midlum 280 DXi Koffer Elektronik-Problem Euro 5
12
Контактирајте го продавачот
4.900 € Без ДДВ
Евро Euro 5 Зафатнина 43 м³
Година 2007-04 Километража 676000 км Сила 280 кс
Германија, Lahr
камион фургон RENAULT M 210.13 / Manschaftswagen /
14
Контактирајте го продавачот
5.900 € Без ДДВ
Година 2000 Километража 328548 км Сила 209 кс
Германија, Saarlouis
камион фургон RENAULT Midlum 220 LED - Public Viewing - Werbung
15
Контактирајте го продавачот
38.950 € Без ДДВ
Евро Euro 4
Година 2003-03 Километража 36555 км Сила 215 кс
Германија, Eichenzell
камион фургон RENAULT Premium 280DXi, Luft, LBW, Seitentür
16
Контактирајте го продавачот
7.400 € Без ДДВ
Евро Euro 4 Зафатнина 50.87 м³
Година 2009-02 Километража 469600 км Сила 280 кс
Германија, Trier
камион фургон RENAULT Midlum / 220 DXi
15
Контактирајте го продавачот
23.900 € Без ДДВ
Евро Euro 5
Година 2009-06 Километража 31712 км Сила 215 кс
Германија, Bovenden
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Омилени : 0 Споредба : 0
Резултати од пребарување: 15 огласа
Прикажи
Претплати се