Филтри -

Камиони фургони RENAULT од Европа

Резултати од пребарување: 268 огласа
Прикажи
Претплати се
Филтер

Камиони фургони RENAULT: 268 огласа

Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
камион фургон RENAULT MIDLUM 270 DXI
14
ВИДЕО
Контактирајте го продавачот
15.950 € Без ДДВ
Носивост 8410 кг Евро Euro 5 Суспензија пружина/пружина
Година 2014-01-06 Километража 319408 км Сила 270 кс
Белгија, Willebroek
камион фургон RENAULT 120.65
11
Побарајте цена
цена на барање
Носивост 3190 кг Евро Euro 3 Суспензија пневматски/пневматски
Година 2006-03 Километража 374586 км Сила 116 кс
Шпанија, Cdad. Real
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
камион фургон RENAULT Midlum 150 Euro 3
22
Контактирајте го продавачот
5.000 € Без ДДВ
Носивост 2580 кг Евро Euro 3 Суспензија пружина/пружина
Година 2005-05-17 Километража 495094 км Сила 150 кс
Белгија, Hooglede
камион фургон RENAULT MASTER 125DCI
24
Побарајте цена
аукција аукција
Суспензија пружина/пружина
Година 2014 Километража 443012 км Сила
Франција, Saint Aubin sur Gaillon
камион фургон RENAULT 22ACA1DC2
12
Побарајте цена
цена на барање
Евро Euro 3
Година 05/2004 Километража 572000 км Сила
Португалија, Fátima
камион фургон RENAULT Premium 310DXI , E5 , 6x2 , 250.000km , BOX 23 EPAL , side door
27
Контактирајте го продавачот
26.230 € PLN 120.000 PLN
Евро Euro 5 Зафатнина 58 м³ Суспензија пружина/пневматски
Година 2013 Километража 250000 км Сила 310 кс
Полска, Kraków
камион фургон RENAULT Premium 310DXI, E5, 6x2, 250,000 KM !!! , 23 EPAL container, 200
20
Контактирајте го продавачот
26.230 € PLN 120.000 PLN
Евро Euro 5 Зафатнина 58.43 м³ Суспензија пружина/пневматски
Година 2013 Километража 250000 км Сила 310 кс
Полска, Kraków
камион фургон RENAULT D12 , E6 , 4x2 , Box 18 EPAL side door  , tail lift Dhollandia
28
Контактирајте го продавачот
27.980 € PLN 128.000 PLN
Евро Euro 6 Суспензија пружина/пружина
Година 2015 Километража 190000 км Сила 211 кс
Полска, Kraków
камион фургон RENAULT D12- euro 6- koffer en laadklep dhollandia comfort cabine
17
Контактирајте го продавачот
19.500 € Без ДДВ
Носивост 5240 кг Евро Euro 6
Година 2014-03-27 Километража 507990 км Сила 215 кс
Белгија, HARCHIES
камион фургон RENAULT Premium 320 DCI
13
Контактирајте го продавачот
5.200 € Без ДДВ
Носивост 9020 кг Евро Euro 3 Суспензија пневматски/пневматски
Година 2002-11-15 Километража 903346 км Сила
Белгија, Bree
камион фургон RENAULT MIDLUM 180.12
5
Контактирајте го продавачот
2.900 € Без ДДВ
Година 05/2003 Километража 350000 км Сила
Франција, LACHELLE
камион фургон RENAULT Midlum 10.220
13
Контактирајте го продавачот
9.500 €
Носивост 5850 кг Евро Euro 5 Зафатнина 44.09 м³ Суспензија пружина/пневматски
Година 02/2011 Километража 342000 км Сила 220 кс
Данска, Kalundborg
камион фургон RENAULT MIDLUM 180-12 EURO 3
7
Контактирајте го продавачот
4.250 € Без ДДВ
Носивост 5790 кг Евро Euro 3 Зафатнина 43 м³ Суспензија пружина/пневматски
Година 2005-11-03 Километража 522993 км Сила 174 кс
Холандија, Zaandam
камион фургон RENAULT MIDLUM 220 DXI
10
Контактирајте го продавачот
9.850 € Без ДДВ
Евро Euro 4 Зафатнина 44.7 м³ Суспензија пружина/пружина
Година 2008-01 Километража 333511 км Сила 220 кс
Белгија, Wingene
камион фургон RENAULT Midlum 150 DCI
3
Контактирајте го продавачот
3.900 € Без ДДВ
Евро Euro 2
Година 11/2001 Километража 700000 км Сила
Франција, Saint Victoret
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Омилени : 0 Споредба : 0
Резултати од пребарување: 268 огласа
Прикажи
Претплати се