Филтри -

Камиони-цистерни RENAULT од Франција

Резултати од пребарување: 15 огласа
Прикажи
Претплати се
Филтер

Камиони-цистерни RENAULT од Франција: 15 огласа

Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
камион за транспорт на гориво RENAULT Gamme G 230
9
цена на барање
Камион за транспорт на гориво
Носивост 11910 кг Зафатнина 14 м³ Суспензија пружина/пружина
Година 09/1992 Километража 196044 км Сила 230 кс
Франција, Bourron Marlotte
камион за транспорт на гориво RENAULT Premium
12
32.900 € Без ДДВ
Камион за транспорт на гориво
Носивост 11240 кг Евро Euro 5 Зафатнина 13000 л Суспензија пневматски/пневматски Марка на каросерија Magyar
Година 2010-11 Километража 364000 км Сила 270 кс
Франција, Rennes CEDEX 9
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
камион за превоз на брашно RENAULT LANDER 460
5
128.500 € Без ДДВ
Камион за превоз на брашно
Евро Euro 5 Зафатнина 35 м³ Суспензија пружина/пневматски
Година 2014-04-16 Километража 426000 км Сила 460 кс
Франција, ANDREZIEUX-BOUTHEON
камион за транспорт на гориво RENAULT Midlum
14
32.900 € Без ДДВ
Камион за транспорт на гориво
Носивост 9560 кг
Година 2011-01 Километража 197890 км Сила 270 кс
Франција, Rennes CEDEX 9
камион-цистерна RENAULT Premium 260.19
10
12.500 € Без ДДВ
Камион-цистерна
Носивост 10000 кг Евро Euro 2 Зафатнина 11 м³ Суспензија пружина/пружина
Година 04/1999 Километража 189000 км Сила 260 кс
Франција, SAINT MAUR
камион-цистерна RENAULT
5
17.000 € Без ДДВ
Камион-цистерна
Евро Euro 4 Зафатнина 12 м³
Година 2009-01-01 Километража 9875 км Сила
Франција, Prunay-le-Gillon
камион-цистерна RENAULT  RVI
7
аукција 3.000 € Без ДДВ
Камион-цистерна
Година Километража Сила
Франција, Montreuil
нови камион за транспорт на гориво RENAULT CODER FUEL TANKER UP TO 26000L
4
цена на барање
Камион за транспорт на гориво
Зафатнина 26000 л Модел CODER
Година 2020 Километража Сила
Франција, St Brieuc
камион за транспорт на гориво RENAULT KERAX 440DXI
4
цена на барање
Камион за транспорт на гориво
Евро Euro 3 Зафатнина 20000 л Суспензија пружина/пружина
Година 2011 Километража 200000 км Сила
Франција, St Brieuc
камион за транспорт на гориво RENAULT Midlum 220.12
16
цена на барање
Камион за транспорт на гориво
Носивост 6606 кг Евро Euro 5 Суспензија пружина/пружина
Година 08/2009 Километража 318572 км Сила 220 кс
Франција, Bourron Marlotte
камион-цистерна RENAULT Citerne Fuel
7
3.000 €
Камион-цистерна
Зафатнина 5000 л
Година Километража Сила
Франција, Croissy-Beaubourg
камион за транспорт на гориво RENAULT Kerax 370.26 (6X4)
16
цена на барање
Камион за транспорт на гориво
Носивост 13828 кг Евро Euro 5 Зафатнина 16.5 м³ Суспензија пружина/пружина
Година 01/2010 Километража 245627 км Сила 370 кс
Франција, Bourron Marlotte
камион-цистерна RENAULT Premium 310dxi.19 - 13500 litres
21
56.500 € Без ДДВ
Камион-цистерна
Носивост 11170 кг Евро Euro 5 Зафатнина 13500 л Суспензија пружина/пневматски
Година 2012-08-06 Километража 224000 км Сила 306 кс
Франција, SAINT MAUR
камион за транспорт на гориво RENAULT Premium 320dci - OIL TANK
17
26.500 € Без ДДВ
Камион за транспорт на гориво
Носивост 11480 кг Евро Euro 3 Зафатнина 13 м³ Суспензија пружина/пневматски Марка на каросерија Magyar Модел Citerne à huiles usagées
Година 2003-04-11 Километража 400000 км Сила 312 кс
Франција, SAINT MAUR
камион за транспорт на гориво RENAULT Midlum 280dxi - 11000 litres
21
36.500 € Без ДДВ
Камион за транспорт на гориво
Носивост 9900 кг Евро Euro 4 Зафатнина 11 м³ Суспензија пружина/пружина Модел Citerne à carburants CM
Година 2007-11-12 Километража 303000 км Сила 280 кс
Франција, SAINT MAUR
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Омилени : 0 Споредба : 0
Резултати од пребарување: 15 огласа
Прикажи
Претплати се