Филтри -

Камиони-цистерни RENAULT од Европа

Резултати од пребарување: 190 огласа
Прикажи
Претплати се
Филтер

Камиони-цистерни RENAULT: 190 огласа

Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
нови камион за транспорт на гориво RENAULT D 13 HIGH
30
Контактирајте го продавачот
79.500 €
Камион за транспорт на гориво
Евро Euro 3
Година 2020 Километража Сила 240 кс
Холандија, Schiedam
камион за транспорт на гориво RENAULT Premium 270 Dxi
22
Контактирајте го продавачот
26.800 € Без ДДВ
Камион за транспорт на гориво
Евро Euro 5 Суспензија пружина/пневматски
Година 2010-07 Километража 252276 км Сила 270 кс
Германија, Hilden
Претплатете се да добивате нови огласи од овој оддел
Со кликнувањето тука, ја прифаќате нашата политика на приватност и корисничкиот договор.
камион за транспорт на гориво RENAULT Midliner 120
13
Контактирајте го продавачот
7.000 €
Камион за транспорт на гориво
Носивост 5200 кг Суспензија пружина/пружина
Година 1995 Километража 14000 км Сила
Италија, Verona
камион за транспорт на гориво RENAULT Premium 18 270
24
Контактирајте го продавачот
28.950 € Без ДДВ
Камион за транспорт на гориво
Евро Euro 5 Зафатнина 13390 л Марка на каросерија Magyar
Година 2011-11-18 Километража 226462 км Сила 271 кс
Холандија, Waalwijk
камион-цистерна RENAULT Premium 310 Euro 4
25
Побарајте цена
цена на барање
Камион-цистерна
Носивост 11140 кг Евро Euro 4 Суспензија пружина/пневматски
Година 2010-07-11 Километража 332304 км Сила 310 кс
Белгија, Hooglede
камион за сточна храна RENAULT Kerax 370 - 8x4
10
Контактирајте го продавачот
16.850 € Без ДДВ
Камион за сточна храна
Носивост 17640 кг Евро Euro 3 Суспензија пружина/пружина
Година 2002-04 Километража 769000 км Сила 370 кс
Белгија, Wingene
камион-цистерна RENAULT M 210 15 D
9
Побарајте цена
цена на барање
Камион-цистерна
Зафатнина 10000 л
Година 1995 Километража 319000 км Сила 205 кс
Шпанија, Burgos
камион за транспорт на гориво RENAULT Premium 320 Euro 4
43
Контактирајте го продавачот
22.500 € Без ДДВ
Камион за транспорт на гориво
Носивост 15940 кг Евро Euro 4
Година 2008-08-07 Километража 679449 км Сила 320 кс
Белгија, Hooglede
камион за транспорт на гориво RENAULT Premium 320dci - OIL TANK
17
Контактирајте го продавачот
26.500 € Без ДДВ
Камион за транспорт на гориво
Носивост 11480 кг Евро Euro 3 Зафатнина 13 м³ Суспензија пружина/пневматски Марка на каросерија Magyar Модел Citerne à huiles usagées
Година 2003-04-11 Километража 400000 км Сила 312 кс
Франција, SAINT MAUR
камион за транспорт на гориво RENAULT Premium 26-310 Magyar euro 5
38
Контактирајте го продавачот
32.450 € Без ДДВ
Камион за транспорт на гориво
Евро Euro 5 Марка на каросерија Magyar
Година 2011-09-13 Километража 264456 км Сила 310 кс
Холандија, Waalwijk
камион за транспорт на гориво RENAULT Premium 270 Euro 3
27
Контактирајте го продавачот
13.900 € Без ДДВ
Камион за транспорт на гориво
Носивост 11720 кг Евро Euro 3 Суспензија пружина/пневматски
Година 2006-05-22 Километража 360137 км Сила 270 кс
Белгија, Hooglede
камион за превоз на битумен RENAULT Premium 300 4X2 Bitumen Spray Tank
20
ВИДЕО
Контактирајте го продавачот
35.800 € Без ДДВ
Камион за превоз на битумен
Носивост 8320 кг Евро Euro 2
Година 1998-08-12 Километража 293732 км Сила 300 кс
Холандија, Veghel
камион за сточна храна RENAULT 270 Dci - 11000 L INOX TANK Foodstuff / Lebensmittel / Alimentai
31
Контактирајте го продавачот
12.500 € Без ДДВ
Камион за сточна храна
Носивост 10725 кг Евро Euro 3 Зафатнина 11 м³ Суспензија пружина/пружина
Година 2004-11-26 Километража 509478 км Сила 270 кс
Белгија, Gistel (West-Vlaanderen)
камион за сточна храна RENAULT M 250 - 16 Inox Foodstuff / Alimentaire Isotherm Tanker 11000 L
29
Контактирајте го продавачот
11.000 € Без ДДВ
Камион за сточна храна
Носивост 9120 кг Евро Euro 2 Зафатнина 11 м³ Суспензија пружина/пружина
Година 1997-03-12 Километража 740755 км Сила 250 кс
Белгија, Gistel (West-Vlaanderen)
камион за транспорт на гориво RENAULT DXI 430 Premium Lander A3, Obj.-Nr.: 0142/21
13
Контактирајте го продавачот
29.900 € Без ДДВ
Камион за транспорт на гориво
Носивост 15180 кг Суспензија пружина/пневматски Марка на каросерија Kroll Модел A3
Година 2011-12-13 Километража 316670 км Сила 439 кс
Германија, Stuhr
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Омилени : 0 Споредба : 0
Резултати од пребарување: 190 огласа
Прикажи
Претплати се