Филтри -

Камиони-цистерни RENAULT

Резултати од пребарување: 221 огласа
Прикажи
Претплати се
Филтер

Камиони-цистерни RENAULT: 221 огласа

Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
камион за транспорт на гас RENAULT MIDLUM 200 LPG/GAS/GAZ/GPL/PROPAN-BUTAN 27BAR PUMP+METER=17.000L
23
ВИДЕО
Контактирајте го продавачот
13.950 € Без ДДВ
Камион за транспорт на гас
Носивост 7300 кг Зафатнина 17000 м³ Суспензија пружина/пружина Модел GUHUR 17.000LTR
Година 01/2001 Километража 382406 км Сила 210 кс
Холандија, Amstelveen
камион за транспорт на гас RENAULT Midlum 210 16909 Liter,LPG Gas tank, Manual,Steel suspension
10
Контактирајте го продавачот
14.900 € Без ДДВ
Камион за транспорт на гас
Носивост 7340 кг Евро Euro 3 Зафатнина 16909 м³ Суспензија пружина/пружина
Година 2003-07-03 Километража 455000 км Сила 210 кс
Холандија, Ede
Претплатете се да добивате нови огласи од овој оддел
Со кликнувањето тука, ја прифаќате нашата политика на приватност и корисничкиот договор.
камион за транспорт на гориво RENAULT MIDLUM 280 DXI / 4X4 / FUEL TANK TRUCK / CISTERN / 11800 L /
38
Контактирајте го продавачот
27.900 € Без ДДВ
Камион за транспорт на гориво
Носивост 8300 кг Евро Euro 5 Зафатнина 11800 л Суспензија пружина/пружина
Година 2008 Километража 351000 км Сила 280 кс
Полска, Bodzentyn
камион за транспорт на гориво RENAULT PREMIUM 280 DXI-SOURCE+DOME-13000L/4COMP
11
ВИДЕО
Контактирајте го продавачот
19.900 € Без ДДВ
Камион за транспорт на гориво
Носивост 11560 кг Евро Euro 4 Зафатнина 13 м³ Суспензија пружина/пневматски
Година 2007-10-01 Километража 393360 км Сила 280 кс
Белгија, Handzame
камион за транспорт на гориво RENAULT MIDLUM 270+LAMES+CIME12500L/3COMP
12
ВИДЕО
Контактирајте го продавачот
11.600 € Без ДДВ
Камион за транспорт на гориво
Носивост 10980 кг Зафатнина 12.5 м³ Суспензија пружина/пружина
Година 2005-03-18 Километража 296596 км Сила 270 кс
Белгија, Handzame
камион за транспорт на гориво RENAULT
3
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Камион за транспорт на гориво
Зафатнина 20880 л
Година 2005 Километража Сила
Италија, Cuneo
камион за транспорт на гас RENAULT Premium 250 19010 Liter, Manual,LPG ,Gas tank,Steel suspension
10
Контактирајте го продавачот
16.900 € Без ДДВ
Камион за транспорт на гас
Носивост 8180 кг Евро Euro 3 Зафатнина 19.01 м³ Суспензија пружина/пружина
Година 2001-12-12 Километража 525000 км Сила 250 кс
Холандија, Ede
камион-цистерна RENAULT S150
14
Контактирајте го продавачот
4.400 € Без ДДВ
Камион-цистерна
Зафатнина 8 м³ Суспензија пружина/пружина
Година 01/1985 Километража 189349 км Сила
Белгија, Kessel
камион-цистерна RENAULT Premium 310 DXI
19
Контактирајте го продавачот
36.800 € Без ДДВ
Камион-цистерна
Носивост 16390 кг Евро Euro 5 Зафатнина 18 м³ Суспензија пружина/пневматски
Година 2011 Километража 247400 км Сила
Германија, Hilden
камион-цистерна RENAULT G230
10
Контактирајте го продавачот
15.000 €
Камион-цистерна
Година 1994 Километража 194659 км Сила 222 кс
Шпанија, Alborea (Albacete)
камион за транспорт на гориво RENAULT Premium 270
20
Контактирајте го продавачот
27.800 € Без ДДВ
Камион за транспорт на гориво
Носивост 11640 кг Евро Euro 5 Зафатнина 13000 л Марка на каросерија Magyar
Година 2011 Километража 258550 км Сила 271 кс
Германија, Hilden
камион-цистерна RENAULT G230 4X2 Tank Citerne Spring/Spring Manual Gearb
12
Контактирајте го продавачот
11.500 € Со вклучен ДДВ
Камион-цистерна
Зафатнина 12350 л Суспензија пневматски/пневматски
Година 1991 Километража 427558 км Сила 230 кс
Холандија, Bergschenhoek
камион-цистерна RENAULT Premium 270 E5/ADR/Klima/4 Kammern/13.000l
21
Контактирајте го продавачот
27.800 € Без ДДВ
Камион-цистерна
Носивост 11220 кг Евро Euro 5 Зафатнина 13 м³
Година 2011 Километража 238976 км Сила 271 кс
Германија, Hilden
камион за транспорт на гориво RENAULT Premium 310 DXI/ADR/Lenkachse/5Kammern
20
Контактирајте го продавачот
38.800 € Без ДДВ
Камион за транспорт на гориво
Евро Euro 5 Суспензија пневматски/пневматски
Година 2011 Километража 237564 км Сила 310 кс
Германија, Hilden
камион за транспорт на гориво RENAULT
5
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Камион за транспорт на гориво
Евро Euro 5 Зафатнина 19000 л Суспензија пружина/пневматски Марка на каросерија LAG
Година 2009 Километража 540000 км Сила 440 кс
Белгија, Kontich
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Омилени : 0 Споредба : 0
Резултати од пребарување: 221 огласа
Прикажи
Претплати се