Багери со предниот лопата, багери со челна корпа

Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила

Багери со предниот лопата: 30 огласа

багер со предниот лопата LIEBHERR R 974 C
1
€ 85.000 USD ≈ US$ 94.401
Ширина на стаза 599.44 мм
Година 2008 Километража 12750 м/ч Сила 544 кс
Холандија, Peest
багер со предниот лопата LIEBHERR R984 C
6
€ 95.000 USD ≈ US$ 105.507
Година 2007 Километража 19000 м/ч Сила
Германија, Baienfurt
Претплатете се да добивате нови огласи од овој оддел
Со кликнувањето тука, ја прифаќате нашата политика на приватност и корисничкиот договор.
багер со предниот лопата LIEBHERR R974 B
7
€ 49.000 USD ≈ US$ 54.419
Година 2004 Километража 13660 м/ч Сила
Германија, Baienfurt
багер со предниот лопата LIEBHERR R 964 C SHD
16
ВИДЕО
€ 165.000 USD ≈ US$ 183.249
Капацитет на лопата 4.5 м³
Година 2009 Километража 10250 м/ч Сила
Украина, Хмельницький
багер со предниот лопата LIEBHERR R974BHD  Mining excavator / Hochlöffelbagger
1
преговара
Година Километража Сила
Германија, Metten
багер со предниот лопата CATERPILLAR 5130
4
€ 115.000 USD ≈ US$ 127.719
Година 1995 Километража 32337 м/ч Сила 563 kW
Германија, Boxberg/Oberlausitz
багер со предниот лопата LIEBHERR R976HD
1
преговара
Година 2013 Километража 2920 м/ч Сила
Германија, Metten
багер со предниот лопата MECALAC 12 MXT
8
€ 25.500 USD ≈ US$ 28.320
Година 2007 Километража 7500 м/ч Сила
Германија, Lemgo
багер со предниот лопата MECALAC 12 MXT
8
€ 29.500 USD ≈ US$ 32.763
Година 2009 Километража 13858 м/ч Сила
Германија, Lemgo
багер со предниот лопата CATERPILLAR 385CFS
20
€ 151.000 USD ≈ US$ 167.701
Ширина на стаза 650 мм Капацитет на лопата 5.7 м³
Година 2008 Километража 18667 м/ч Сила 530 кс
Германија, Gebrauchtmaschinenzentrum Alsfeld
багер со предниот лопата CATERPILLAR 365B L
3
€ 110.000 USD ≈ US$ 122.166
Длабочина на копање 2.48 м Радиус на копање 9.74 м Висина за истовар 10.96 м Ширина на стаза 650 мм
Година 2005 Километража 9464 м/ч Сила 404 кс
Германија, Rüdersdorf bei Berlin
багер со предниот лопата LIEBHERR R 974 LITRONIC
10
€ 35.900 USD ≈ US$ 39.871
Година 1994 Километража 15000 м/ч Сила 445 кс
Германија, Lemgo
багер со предниот лопата MECALAC  9.2 T 12 MTX MIDI OFFSET
30
€ 41.050 PLN USD PLN 175.000 ≈ US$ 45.592
Година 2012 Километража 6000 м/ч Сила 100 кс
Полска, Kraków
багер со предниот лопата LIEBHERR R974BHD  Mining excavator / Hochlöffelbagger
1
преговара
Година Километража Сила
Германија, Metten
багер со предниот лопата DOOSAN DX 225 LC-3
11
преговара
Година 2015 Километража 3980 м/ч Сила 169 кс
Германија, Rheda-Wiedenbrück
Омилени : 0 Споредба : 0
« 1 2